• 29 Mayıs, 2017

İçişleri Bakanımız Sayın Soylu Twitter’dan paylaştı: Paris değil CİZRE

Cizre Belediyemiz, Sanayi Caddesi’nde “Sokak Sağlıklaştırılması Projesi”ni hayata geçirerek caddeye yeni bir görünüm kazandırdı. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu caddenin yeni halini Twitter hesabından, “Paris değil CİZRE” yorumuyla paylaştı.

SANAYİ CADDESİ SEVGİ CADDESİNE DÖNDÜ

İçişleri Bakanlığınca Kanun Hükmünde Kararname kapsamında görevlendirme yapılan Cizre Belediyesimiz, kentin en işlek caddelerinden biri olan Sanayi Caddesi’nde gerçekleştirdiği “Sokak Sağlıklaştırılması’ projesi ile Sanayi Caddesi’ni, “Sevgi” caddesine dönüştürdü.

GECE GÖRÜNTÜSÜ GÖZ KAMAŞTIRIYOR

Getirilen yeni düzenleme ile araç trafiğine kapanan caddede, inşa çalışmaları başlatıldı. Bitme aşamasına gelen çalışmalarda, yolun ortasında yaya bölümü yapıldı. Yolun her iki tarafına çiçeklikler ile banklar konuldu ve Cizrelilerin güneşten korunması için tek tip düzenli açılıp kapanabilen güneşlikler de yapılacak. Işıklandırma çalışmalarının tamamlandığı caddenin gece görüntüsü göz kamaştırıyor.

 İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu Twitter’an paylaştı 
İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu caddenin yeni halini Twitter hesabından paylaştı. Soylu fotoğrafa, “Paris değil Cizre. Cizre göz kamaştırıyor” notunu yazdı. Soylu’nun paylaşımı dakikalar sonra binin üzerinde beğeni aldı.