• 29 Mayıs, 2017

18 Mart Çanakkale Zafer’inin 102. Yıl Dönümü ve Şehitleri Anma Günü Dolayısıyla Tören Düzenlendi

Tarihimizin en büyük mücadelelerinden biri olan 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 102. Yıl Dönümü, Cizre’de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Etkinlikler Kaymakamlık Hizmet Binası bahçesinde bulunan Atatürk Büstü’ne çelenk sunulması ile başladı. Çelenk Sunma Törenine; Belediye Başkanımız ve Kaymakam Sayın Ahmet ADANUR, Garnizon Komutanı Mehmet ÇALKAYIŞ, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Faruk KARATAŞ, İlçe Jandarma Komutanı Serdar KAYA, kurum müdürleri, askeri erkan, öğretmen, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

Çanakkale Zaferinin 102. Yıl Dönümü kapsamında Kaymakamlık Hizmet Binasında gerçekleştirilen Çelenk Sunma Töreninin ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan anma programı için Kaymakamlık Hizmet Binası Konferans Salonuna geçildi.

Kaymakamlık Hizmet Binası Konferans Salonunda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’ nın okunması ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılmasının ardından, etkinlik okunan şiirler, yapılan sunular ve Şehit Sait Atak İlk-Ortaokul öğrencileri tarafından “Bir Hilal Uğruna” adlı drama gösterisinin sergilenmesi ile devam etti.

18 Mart Çanakkale Zaferi Şehitleri Anma Töreni, İlçemiz okulları arasında şiir, resim ve kompozisyon alanlarında yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile sonlandırıldı.