• 29 Mayıs, 2017

Belediye Başkanımız Sayın ADANUR: Arıtma Tesisi inşaatımızı 2017’de bitirmeyi hedefliyoruz

Belediyemiz, Devlet Su İşleri ile birlikte ilçemizde kurmayı amaçladığı ve proje ile ihale aşaması tamamlandıktan sonra temeli atılıp çalışmaların büyük bir titizlikle devam ettiği Cizre Arıtma Tesisi’nde çalışmalar tüm hızıyla devam ederken, Arıtma Tesisi inşaatının kısa bir süre içinde tamamlanması bekleniliyor.

Çalışmalarına devam eden Cizre ilçe Belediyemiz, ilçedeki içme ve kullanma suyuna kalıcı çözüm getirmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Tüm çalışmalarını halk için yapan Belediyemiz, ilçeye “Arıtma Tesisi” kurmak için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Proje ve ihale aşamalarının bitmesiyle hızlı bir şekilde inşaat çalışması başlatılan Arıtma Tesisi’nde çalışmaların 2017 yılı ortalarında bitmesi hedefleniyor. DSİ tarafından yapılan çalışmayla Arıtma Tesisi bitiğinde DSİ arıtma tesisini Belediyemize devredecektir. 2017 yılı ortalarında  tamamlanması planlanan Arıtma Tesisi daha sonra Cizre ilçe Belediyemize devredilecektir.

‘Hedefimiz ilçenin su sorununu tamamen çözmektir’

Konuya ilişkin bilgi veren Cizre Belediye Başkanımız ve Kaymakam Sayın Ahmet ADANUR, 20 bin metrekareden fazla alan üzerinde kurulan Arıtma Tesisi’nin tamamlanmasıyla birlikte Cizre’nin içme, kullanma ve sanayi anlamında 2045 yılına kadar su ihtiyacının karşılanacağını söyledi. Arıtma Tesisi’nin tamamlanmasıyla birlikte ilçedeki içme ve kullanma suyu isale hattının yeniden değiştirilip güçlendirileceğini anlatan Sayın ADANUR, “Hedefimiz Dicle Nehri’nin geçtiği ama bu güne kadar hep su sorunu yaşayan ilçemizde var olan su sorunun tamamen çözmektir. Kısa bir süre içinde tamamlanmasını planladığımız ve hemen faaliyete geçireceğimiz Arıtma Tesisi’mizin faaliyete geçmesiyle birlikte ilçenin su ihtiyacı sorununa kalıcı çözüm getireceğiz. Cizre halkımızın her alanda sorunlarını gidermek ve kentimizi daha yaşanılabilir bir hale getirmek için, insanlarımızın rahat ve huzuru için her alanda çalışmalarımız kesintisiz bir şekilde devam edecektir.”dedi.