• 29 Mayıs, 2017

Belediye Başkanımız Sayın ADANUR: Huzur ve güveni yakalamış Cizre’yi güzel hizmetlerle taçlandıracağız

Belediye Başkanımız ve Kaymakam Sayın Ahmet ADANUR Cizre’de yapılan bütün çalışmaları yerinde inceledi ve çalışmaların hızlandırılması ve daha da düzenli bir şekilde yapılması konusunda talimat verdi.

‘Çalışmaların erken bitmesi için gece gündüz çalışın’

Cizre’de yapımı devam eden “Dörtyol Akıllı Ulaşım ve Kavşak Çalışması” projesi, ‘‘Asri Mezarlığı’’ ve Hamidiye Kışlası bahçe ve yeşillendirme çalışmalarını inceleyen Belediye Başkanımız ve Kaymakam Sayın Ahmet Adanur, çalışmalar hakkında ilgili birim müdürleri ve mühendislerden gerekli bilgileri aldıktan sonra çalışmaların daha erken ve düzgün yapılması için Belediyenin gece gündüz çalışmalarını devam ettirmesi gerektiğini söyledi.

‘Cizre’nin tarihine sahip çıkacağız’

Dörtyol’da hayata geçirilmesi için çalışmaların tüm hızıyla devam ettiği ‘Dörtyol Akıllı Ulaşım ve Kavşak Projesi’ çalışmalarını büyük bir titizlikle inceleyen Sayın Adanur, Cizre’yi yeniden inşa etmek için tüm imkânların seferber edildiğini belirterek, “Bizler Cizre’yi modern ve yaşanılabilir bir kent haline getirmek için kentin her yerinde çalışmalar yapıyoruz, projeler geliştirerek hayata geçiriyoruz. Çok kısa bir süre içinde Cizre’ye yeniden hayat vereceğiz. Huzur ve güveni yakalamış olan Cizre’yi güzel hizmetlerle taçlandırarak tarihine sahip çıkıp geleceğe taşınan muhtemeşem bir şehir haline getirmenin çabası içindeyiz.”dedi.

Sayın Adanur, Asri Mezarlık’ta yapılan çalışmaları denetledi

‘Dörtyol Akıllı Ulaşım ve Kavşak Projesi’ çalışmalarını inceleyen Belediye Başkanımız ve Kaymakam Sayın Adanur beraberindeki mühendis ve birim amirleriyle birlikte Cizre Asri Mezarlığı’nda ve Hamidiye Kışlası’nda yapılan çalışmaları denetledi. Burada yaptığı denetimlerde Sayın Adanur, “Cizre Asri Mezarlığına yaptığımız aydınlatma sisteminden yanı sıra, mezarlığın çevre düzenlemesi ve onarılması, giriş kapıların değiştirilmesi ve eski kapıların yerine kentimize yakışacak geniş kapıların takılması talimatını verdi.

‘Hamidiye Kışlası’ndaki çalışmalarda yeşil alanlara ağırlık verilsin’

Mezarlığın ilaçlanması için de gereken çalışmaların yapılması talimatını veren Sayın Adanur, daha sonra Hamidiye Kışlası’nda yapılan çalışmaları denetledi. Burada yaptığı denetimlerde Hamidiye Kışlası bahçesinde yapılan çalışmada yaya geçidinin betonunun geniş ve çok yer kapladığını belirterek, “Yapılan beton tekrar kaldırılsın her yerin beton yerine yeşil olması gerekiyor. Bunun için yapılan her çalışmada yeşil alanların fazla olmasına dikkat edilsin.”dedi.

Çalışmalarda yaptığı denetimler sırasında kendisine sevgi gösterisinde bulunan Cizreli çocuklara Belediye Başkanımız Sayın Adanur, çikolata dağıtıp bir süre çocuklarla sohbet etti.