• 1 Mayıs, 2017

Belediye Başkanımız Sayın ADANUR, Sergi Açılışına Katıldı

Cizre Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü 2016-2017 eğitim-öğretim yılı, yıl sonu sergisi açılışını Belediye Başkanımız ve Kaymakam Sayın Ahmet ADANUR yaptı.
Cizre Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce yapılan yılsonu sergisinde kursiyerler tarafından yapılan çalışmalar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü binasında 11.04.2017 tarihi itibariyle 3 gün sürecek olan sergi vatandaşların beğenisine sunuldu.
Sergiye Belediye Başkanımız ve Kaymakam Sayın Ahmet ADANUR, İl Milli Eğitim Müdürü Nurettin YILMAZ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şahan İKE, kamu kurum müdürleri, kurs eğitmenleri hocaları ile öğrenciler katıldı. Program saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı. Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet GÜMÜŞ yaptığı açıklamada 1 Eylül tarihi itibariyle 255 kurs açılmış ve 6 Bin 150 kursiyerin kendi ilgi yetenek ve ihtiyaçları ölçüsünde eğitim aldıklarını belirti.
Açılıştan önce Ege yöresine, Karadeniz yöresine ve Doğu yöresine ait Halkoyunları gösterisi yapıldı. Açılış yapıldıktan sonra Belediye Başkanımız ve Kaymakam Sayın Ahmet ADANUR sergideki çalışmaları tek tek gezerek el emeği ürünler hakkında kursiyerlerden bilgiler aldı.