• 29 Mayıs, 2017

Belediyemiz çeşitli cadde ve sokaklara 250 adet çöp konteynırı yerleştirdi

Cizre Belediyemiz ‘Temiz Çevre, Sağlıklı Toplum’ kampanyası çerçevesinde aldığı 300 çöp konteynırının 250 adeti ihtiyaç duyulan okul, resmi kurum ve kuruluşlar ile çeşitli cadde ve sokaklara yerleştirildi.

Cizre Belediyemiz ‘Temiz Çevre, Sağlıklı Toplum’ için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Belediye Başkanımız ve Kaymakam Sayın Ahmet Adanur’un talimatıyla Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından alınan 300 adet çöp konteynırının 250 adeti ihtiyaç duyulan resmi kurum ve kuruluşlar, okullar, çeşitli mahallelerde cadde ve sokaklara yerleştirildi. Toplamda 500 adet siparişi verilen çöp konteynırından 300’ü Belediyeye ulaşırken, bunlardan 250’si gerekli görülen yerlere yerleştirildi ve gelecek olan 200 adetle birlikte toplamda 250 adet daha farklı yerlere konulacaktır.

Eskiden çöp konteynırının olmadığı sokak ve caddelere konulan çöp konteynırları sayesinde vatandaşlarımız çöplerini daha rahat bir şekilde atabilecekken, Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz de çöp sıkıştırma araçlarıyla daha rahat bir şekilde çöpleri toplayıp çöp merkezine götürebilecektir. Şehrin tüm mahallelerinin ihtiyaç duyulan cadde ve sokaklara yeni çöp konteynırlarının yerleştirilmesinin çevrenin temiz kalması için önemli olduğunu anlatan vatandaşlar, Cizre Belediye Başkanı ve Kaymakam Sayın Ahmet Adanur tarafından yürütülen çalışmaları çok olumlu bulduklarını ve her açıdan desteklediklerini dile getirdiler.