• 29 Mayıs, 2017

Belediyemiz Dirsekli Köyü Konutları için su ve kanalizasyon hattı döşemesi yapıyor

Belediyemiz şehrin etrafındaki köyler ve yerleşim yerleri için de çalışmalarını hızlandırırken, Dirsekli Köyü’ndeki eski konutlardaki su ve kanalizasyon hatları tamamen yenilenip güçlendirilirken, yine Dirsekli Köyü’nde yeni yapılan konutlar için de su ve kanalizasyon hatlarını ana hata bağlama çalışması yapılıyor.

Cizre Belediyemiz önce kent merkezinde yaptığı çalışmalarla ‘Şehir’ görünümü kazandırırken, şimdi de çalışmalarını çevre köy ve mahallelerde yoğunlaştırdı. Belediyemiz Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri ile İller Bankası’nın ortaklaşa yaptığı çalışmalarda Dirsekli Köyü’ndeki eski Konutlardaki eskimiş ve vatandaşların ihtiyacını karşılayamayan su ve kanalizasyon hatları tamamen değiştirilip bunların yerine yeni ve daha güçlü su ve kanalizasyon hatları döşenmeye başlandı. Konutlar’daki bütün cadde ve sokaklarında su ve kanalizasyon hatlarını yenileme ve güçlendirme çalışması yoğun bir şekilde devam ederken, yine Dirsekli Köyü’nde yeni yapılan Konutlar için de su ve kanalizasyon hatları döşenip bu hatlar ana hatlara bağlama çalışmaları yapılıyor. Yapılacak olan çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Dirsekli Köyü’ndeki eski ve yeni Konutlarda yaşayan vatandaşlarımızın suları kesintisiz bir şekilde akacak ve kanalizasyon hatları sorunsuz bir şekilde faaliyete girecektir.

Belediyemizin hizmeti köylere taşıması vatandaşları memnun etti

Cizre Belediyemizin yer altı çalışmalarını köylere taşımasıyla birlikte köylerde ikamet eden vatandaşlarımız Belediyenin yaptığı çalışmaları oldukça önemli olduğunu belirterek, “Vatandaşlar olarak Belediyemizin ve Sayın Belediye Başkanımız ve Kaymakam Sayın Ahmet Adanur’un yanındayız. Cizre’de yapılan çalışmaları yüz yıl boyunca hiç kimse yapmadı. Ama Sayın Adanur Cizre halkı için bütün imkanları seferber etmiş ve Cizre’ye ve çevre köylerine her anlamda hizmet sunmaya devam ediyor. Bizler vatandaşlar olarak Sayın Adanur’a teşekkür ediyoruz ve yaptığı çalışmaları sonuna kadar destekliyoruz ve yanında yer alıyoruz.”dediler.