• 29 Mayıs, 2017

Belediyemiz sinek ve haşerelere karşı ilaçlama çalışmasına devam ediyor

Belediyemiz sineksiz ve haşeresiz yaz ayları için erkenden başlattığı ilaçlama çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor.

Cizre Belediyemiz Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan bir ekip bütün kentte sinek ve haşerelere karşı erkenden başlattığı ilaçlama çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Cizre Belediye Başkanımız ve Kaymakam Sayın Ahmet Adanur’un talimatıyla ilaçlama çalışmasının bahar ayları itibariyle erkenden başlatılması Cizre’de vatandaşların yaz aylarında sineksiz ve haşeresiz geçirmesini sağlayacaktır. Sivrisinek ve haşereyle mücadelede en doğru zaman olan larva döneminde Belediyemiz ilaçlama çalışmalarına tüm hızıyla sürdürüyor. İlaçlama çalışmaları ilk olarak kenar mahallelerde besicilik faaliyeti yapılan mandıra ve ahırlarda başlatıldı. Ardından sinek larvalarının yoğun olduğu su birikintileri, kanallar ilaçlanarak erkenden kontrol altına alındı. Bir süredir şehir merkezinde yapılan ilaçlama çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

İlaçlama çalışmalar hakkında bilgi veren Cizre Belediye Başkanımız ve Kaymakam Sayın Ahmet ADANUR ‘’İnsanların yaşadıkları yerleri yaşanmaz hale getiren, hastalık etkeni vektörlere karşı etkin mücadeleye devam ediyor. Zamanında başlattığımız ilaçlama çalışmasıyla yaz aylarında vatandaşlarımız evlerinde rahat bir şekilde oturabilecektir. ”dedi.