• 29 Mayıs, 2017

Belediyemizde temizlik ve hijyenik çalışması tüm hızıyla devam ediyor

Belediyemiz, temizlik ve hijyenik çalışmalarını her gün düzenli olarak uygulamakta olup çöp konteynırlarını dezenfekte çalışması ile çöp konteynırları mikroplardan arındırılarak temiz çevre sağlıklı toplum amacıyla çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor.

Belediyemiz temizlik işleri müdürlüğü bünyesinde kullanılmaya başlayan çöp konteynırları yıkama ve dezenfekte araçları ile her sabah düzenli olarak kentin tüm çöp konteynırlarını ve çöp konteynırlarının etrafını dezenfekte ile ilaçlayarak mikrop ve bakterilerden temizliyoruz. Kentin çeşitli cadde ve sokaklarına 250 çöp kutusu daha ilave eden Belediyemiz, yer altındaki eski çöp kutularının içi kötü koktuğu ve hijyenik olmadığından dolayı sökülüp yerine temiz ve hijyenik çöp kutuları yerleştirildi. Bütün çöp kutularını ve çöp kutuları çevresini dezenfekte çalışmasıyla mikroplardan arındırılarak temiz çevre ve sağlıklı toplum amacıyla Temizlik İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekipler çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor.

Vatandaş çalışmalardan memnun

Cizre Belediyemiz Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, periyodik olarak genel temizlik çalışmalarını sürdürürken, koku ve bakterileri önlemek amacıyla çöp konteynırlarını yerinde dezenfekte ediyor. Belediyemiz vatandaşların konteyner kokusundan rahatsız olmamaları için sokak ve caddelerdeki çöp konteynırlarının temizlik ve bakımına özen gösteriyor. Vatandaşların daha sağlıklı ve kaliteli bir hizmet almasının amaçlandığı çalışmalar kapsamında, çöp konteynerlerı bulundukları alandan uzaklaştırılmadan dezenfekte ediliyor. Çevre temizliği ve sağlığı açısından da büyük önem taşıyan dezenfekte çalışmalarında konteynerler bol köpükle yıkanarak iyice durulanıyor ve bakterilere karşı dezenfekte ediliyor. Cizre Belediyemiz tarafından yapılan dezenfekte çalışmaları vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı.