• 29 Mayıs, 2017

Cizre Asri Mezarlığı’na yeni görünüm kazandırdık

Belediyemiz tarafından Asri Mezarlık’ta yürütülen çalışmalar kapsamında mezarlığın çevresinde bulunan duvar setlerine demir korkuluklar ve mezarlığın kapılarını yenileme çalışması biterken, Asri Mezarlık yeni bir görünüme kavuştu.

Cizre Belediyemiz tarafından Asri Mezarlık’ta yürütülen çalışmalar kapsamında mezarlığın çevresinde bulunan duvar setlerine demir korkulukları ve mezarlık kapılarını yenileme çalışması bitti. Daha önce mezarlığın ışıklandırma sistemini, ilaçlama, temizleme, sulanması ve kullanım suyu için 90 metreküplük galvanizli prizmatik havuzun yapılması yanı sıra şimdi de mezarlığın çevresinde bulunan duvar setlerine demir korkulukları ve mezarlık kapılarını yenileme çalışmasının bitmesiyle birlikte Asri Mezarlık yeni bir görünüme kavuştu.

Çalışmalar Cizre’nin tarihini ve kültürünü andıracak şekilde yapıldı

Çalışmaların bitmesiyle birlikte vatandaşlarımız mezarlık ziyaretlerini daha güvenli bir şekilde yapacaklar, defin ve cenaze işlemlerini daha rahat bir şekilde yapacaklar. Yapılan çalışmalar Cizre’nin tarihini ve kültürünü andıracak şekilde yapıldı.