• 29 Mayıs, 2017

Cizre Belediyemizin araç filosu genişliyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden (İBB) 7 araç, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan 1 araç ve Türkiye Belediyeler Birliği tarafından 1 araç Cizre Belediyemize kentin temizlik ve altyapı çalışmalarında kullanılmak üzere toplamda 9 yeni araç verildi.

İ.B.B’den Belediyemize 7 adet araç verildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) kardeş belediye kapsamında daha önce de Cizre Belediyemize oturma bankı, çöp konteynırı, çöp kutuları, çeşitli türlerden 725 adet ağaç, spor aletleri ve çocuk oyun grupları göndermişti. Cizre Belediyemize desteklerini devam ettiren İ.B.B 6 yeni araç gönderdi. İ.B.B Cizre Belediyemize 1 adet silindir, 1 adet Çöp sıkıştırma aracı, 1 adet sulama aracı ve 1 adet transit servis aracı gönderdi. Yine İstanbul Su ve kanalizasyon İdare Genel Müdürlüğü 1 adet İtfaiye ve 1 adet CAT Beko loder kepçeyi Belediyemize göndererek araç filomuzun genişlemesine destek oldular.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan Belediyemize 1 adet araç verildi

Cizre Belediyemize Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından da kentin temizlik kullanılmak üzere 1 adet Mercedes-Benz marka çöp sıkıştırma aracı hibe edilerek Belediyemizin araç filosunun güçlenmesine destek oldular.
Türkiye Belediyeler Birliği’nden Belediyemize 1 adet itfaiye aracı verildi
Cizre’yi modern bir kent görünümüne kavuşturmak için her alanda çalışmalarını aralıksız sürdüren Cizre Belediyemize Türkiye Belediyeler Birliğinden de 1 adet 28 metre itfaiye aracı hibe edilerek Belediyemizin araç filosunun güçlenmesine destek oldular.

İSKİ’den 1 adet vidanjör aldık

Çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürmek için gece gündüz çalışmalarını sürdüren Cizre Belediyemiz İSKİ’den de 1 adet vidanjör alarak araç filosunu günlendirip artan Cizre nüfusunun doğabilecek sorunlara anında çözüm olabilmek için gücüne güç kattı.

‘Desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ediyoruz’

İBB, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği’nden Cizre Belediyemize verilen araç desteğine ilişkin konuşan Cizre Belediye Başkanımızı ve Kaymakam Sayın Ahmet Adanur, “Kentimizi modern hale getirmek için her alanda çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Cizre’mizin güzelliği, huzuru, güveni ve daha iyi bir hizmet için bizden desteklerini esirgemeyen ve çalışmalarımızın daha hızlı bir şekilde devam etmesi için bize yeni araçlarla destek veren İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza ve Türkiye Belediyeler Birliği’ne teşekkür ediyoruz.”dedi.