• 29 Mayıs, 2017

Konak Mahallesi’ne kanalizasyon ve içme suyu hattı döşeniyor

Konak Mahallesi’nde kanalizasyon ve içme suyu hattı döşemeleri ile Nur Mahallesi’ndeki açık yağmurlama kanalına da Nehir Parkı kısmında kutu menfez döşemesi yapılıyor.

Cizre Belediyemiz alt yapı çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Konak Mahallesi’nde İller Bankası ve Belediyemizin ortak çalışmasıyla kanalizasyon ve içme suyu hattı döşemeleri kesintisiz bir şekilde devam ediyor. İller Bankası ve Belediyemiz Kanalizasyon İşleri ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda yerleşime yeni açılan bölgelerde kanalizasyon çalışmaları kapsamında nüfus ve kullanım yoğunluğuna bağlı olarak 600’lük, 500’lük, 400’lük, 300’lük ve 200’lik korige borular döşeniyor. Yapılan çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor.

Yine Dicle Mahallesi Kerem Sokak’ta da alt yapı çalışması kapsamında kanalizasyon hattı yenileme ve güçlendirme çalışması yapıldı.

Konak Mahallesi’nin içme suyu sorunu bitecek

Yine Konak Mahallesi’ne yerleşime yeni açılan bölgelerde içme suyu şebeke hattı çalışmaları da yine İller Bankası ve Belediyemizin ortak çalışmasıyla yapılıyor. İller Bankası ve Belediyemiz Su İşleri ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda polietilen fi 140’lık borular döşeniyor. Yapılacak olan çalışmayla Konak Mahallesi’nin içme suyu sorunu tamamen çözülecek.

Parktan geçen açık yağmurlama kanalına kutu menfez yerleştirdik

Kentin tamamında alt yapı çalışmalarını hızlandıran ve kesintisiz bir şekilde sürdüren Belediyemiz Nur Mahallesi Nehir Parkı’ndan geçen açık yağmurlama kanalına da kutu menfezler döşeniyor. Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmayla yeni yapılan 60 dönümlük bölgenin en modern parkından geçen ve görüntü kirliliğine neden olan açık yağmurlama kanalına kutu menfezlerin koymasıyla birlikte yağmur suları parktan geçerken kutu menfezler içerisinden geçip Dicle Nehri’ne akacak ve eskiden var olan görüntü kirliliği de ortadan kalkmış olacak.