Allpower Akü Cizre Belediyespor, Spor Toto’yu 3-1’lik Skorla Yenerek Avrupa Kupalarına Katılma Hakkı Kazandı.

Allpower Akü Cizre Belediyespor, Spor Toto’yu 3-1’lik Skorla Yenerek Avrupa Kupalarına Katılma Hakkı Kazandı.

Şırnak temsilcimiz Allpower Akü Cizre Belediyespor, TVF AXA Sigorta Efeler Ligi 5-8.lik etabı ikinci maçında Spor Toto'yu konuk etti.

Voleybol maçını Valimiz Ali Hamza Pehlivan ile birlikte Kaymakam / Belediye Başkan V. Mehmet Tunç, Silopi Kaymakamı Can Kazım Kuruca, İl Jandarma Komutanı Albay Murat Bozkurt, Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdullah Ayar, Şırnak TSO Başkanı Osman Geliş, Cizre Emniyet Müdürü Eren Öztürk, Allpower Cizre Belediyespor Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çağlı ve çok sayıda taraftar tribünden takip etti.

16 Nisan'da Spor Toto ile deplasmanda oynanan ilk karşılaşmayı temsilcimiz Allpower Akü Cizre Belediyespor 3-1'lik skorla kazanmıştı. Allpower Akü Cizre Belediyespor ev sahipliğinde yüksek tempoda geçen ikinci müsabakayı da temsilcimiz 3 - 1'lik skorla kazanarak Avrupa Kupalarına katılmayı garantiledi.

Maçın ardından Valimiz Ali Hamza Pehlivan, Kaymakam / Belediye Başkan V. Mehmet Tunç ve Cizre Belediyespor Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çağlı, sahaya inerek mücadelelerinden dolayı Cizre Belediyespor takım oyuncularını ve teknik heyetini tebrik etti.

Allpower Akü Cizre Belediyespor takımı antrenör ve sporcularıyla bir araya gelen Vali Pehlivan, geçtiğimiz yıl Efeler Ligi'ne çıkarak bütün hemşehrilerimizi gururlandıran temsilcimizin ilk yılında Avrupa Kupalarına katılmayı garantilemiş olmalarından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Vali Pehlivan: ”Avrupa Kupalarına katılmaya hak kazanan Allpower Akü Cizre Belediyespor Voleybol Takımımızı yürekten tebrik ediyorum. Geçen sezon TVF AXA Sigorta Efeler Ligine yükselmeyi başardı. Lige tutundu, aldığı galibiyetlerle üst sıralarda yerini aldı. Play-off grubuna dahil oldu. Bugün Spor Toto Takımı karşısında elde ettiği 3-1’lik galibiyetle Efeler Ligindeki ilk yılında Avrupa Kupalarına katılmaya hak kazandı. İlkleri yaşadı, Şırnak İlimize ve bölgemize ilkleri yaşattı. Hepimizi gururlandırdı. Teknik heyetten yönetime, oyunculara; bu süreçte katkı ve emeği olan herkese teşekkür ediyor, ilimizi ve ülkemizi temsil edecek olan Cizre Belediyesi Voleybol Takımımıza Avrupa kupalarında da üstün başarılar diliyorum.” dedi.

Kaymakam / Belediye Başkan V. Mehmet Tunç ise, "Cizre Belediyespor Şırnak ve Cizre’yi artık Avrupa’da temsil edecek. Bu başarıda birliğin ve bütünlüğün, gayrettin, emeklerin sonucu elde edildiğini aksettirmek istiyoruz. Gençlerimizin bu coğrafyada gerçekten çok büyük hedefleri var. Biz onları desteklemeye devam edeceğiz” ifadeleri kullandı.

web tasarım web hosting

Copyrigt © 2017 Cizre.bel.tr | Tel: 0 (486) 616-1010 - Fax: 0 (486) 616-8513