Berdan Mardini Konseri

Berdan Mardini Konseri

Belediyemiz, Ramazan etkinlikleri kapsamında organize ettiği konserde, vatandaşlarımız Berdan Mardin’inin seslendirdiği şarkılarla coşkulu saatler yaşadı.  TRT Kurdi’nin de canlı yayınladığı Berdan Mardin’i konserinde yerel sanatçılarımızın seslendirdiği şarkılarla keyifli bir gece yaşadılar.


Cizre Güzeldir Cizreliler daha da güzeldir
Konser sonunda sahneye çıkıp alandaki kalabalığa hitaben bir konuşma yapan Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız Sn. Faik ARICAN: ”bu akşam bizimle bu coşkuyu yaşayan saz üstatlarına, söz üstatlarına ve sanatçılara çok teşekkür ediyorum. Cizre çok güzeldir ama Cizreliler daha da güzeldir ve Cizre beni mahcup etmedi. Biz Cizre’mizi bu kadim şehri böyle güzelliklerle anmak, hatırlamak istiyoruz. İnşallah bu başlangıç. Bununla başlayıp çok güzel etkinlik ve faaliyetler göstereceğiz. Burada değerli vatandaşlarımız bunları görecekler” dedi.
Sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal faaliyetlerle Cizrelilerin ruhunu okşamaya çalışıyoruz.
İmar, ihya, yol, su, konut faaliyetlerini düzenli bir şekilde yaptıklarına vurgu yapan Arıcan, ”bunun yanında da şunu da ihmal etmiyoruz. Sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal faaliyetlerle değerli Cizrelilerin de ruhunu da okşamaya çalışıyoruz. Sağ olsun Berdan Bey beni kırmayıp çok kuvvetli bir ekiple burada muhteşem bir konser verdi. Bu anlamda TRT kurumuna, kendisine ve ekibine teşekkür eder, Cizrelilerin huzurunda Berdan Mardin’i ve ekibini Fahri Cizreli olarak kabul ve ilan ediyoruz” dedi.web tasarımweb hostingkürtaj

Copyrigt © 2017 Cizre.bel.tr | Tel: 0 (486) 616-1010 - Fax: 0 (486) 616-8513