BESYO’lu Öğrenciler Antrenmanlara Başladı.

BESYO’lu Öğrenciler Antrenmanlara Başladı.

Belediyemiz Spor Müdürlüğü bünyesinde faaliyet yürüten, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) bu yıl ki eğitimlerine başladı.

Hamit Özalp stadyumunda yapılan antrenmanlara öğrenciler, geniş tedbirler altında alınıyor. Görevli antrenörler tarafından stadyuma, ateşi ölçülerek alınan öğrenciler, 20’şer gruplar halinde antrenmanlarda ter döküyor. Sosyal mesafe kurallarına dikkat eden öğrenciler, yaptıkları hareketlerde arkadaşlarıyla temastan kaçınıyor.

Çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Spor Müdürü Şengül Ay Yılmaz,” Pandemi nedeniyle eskisi gibi rahat hareket edemiyoruz. Sağlık kurallarına dikkat ediyoruz, antrenmanlara 20’şer öğrenci alarak çalışma yapıyoruz. Burada eğitim gören tüm öğrencilerimiz belirli evrelerden geçerek buraya geliyor. Çünkü buraya gelen öğrencileri geleceğin beden öğretmenleri olmaya aday kişiler, bundan dolayı bu mesleğe yatkın olmaları gerek. Burada yaklaşık 200 öğrenci eğitim görüyor.” dedi.

Antrenmanlara katılan Mine Yavuz, ‘‘Arkadaşlarla birlikte beden öğretmenliğine hazırlanıyoruz, çalışmalardan çok memnunuz, antrenmanlar güzel geçiyor, korona nedeniyle sıkıntılar yaşıyor olsak ta yine de elde ki imkanlar iyi kullanılıyor, bu eğitime katkı sunan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Sn. Davut Sinanoğlu’na çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

web tasarım web hosting

Copyrigt © 2017 Cizre.bel.tr | Tel: 0 (486) 616-1010 - Fax: 0 (486) 616-8513