Ejderlere Coşkulu Karşılama

Ejderlere Coşkulu Karşılama

Ejderlere Coşkulu Karşılama

 Türkiye Voleybol Federasyonu Erkekler Voleybol 1. Ligi Final Grubu maçında Belediyemiz Erkek Voleybol Takımı Akkuş Belediye Spor’u setlerde 3–2 yenerek TVF Efeler Ligi'ne çıkmaya hak kazandı.

Erkekler Voleybol 1. Liginde Şampiyon olup gelecek sezon TVF Efeler Liginde mücadele edecek olan Belediyemiz Erkek Voleybol Takımı kafilesini çok sayıda taraftar Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanında karşıladı. Havalimanında bekleyen üstü açık ve bir otobüs ile Cizre’ye doğru yola çıkan kafileye vatandaşlarda özel araçları ile eşlik etti.

Kafileyi taşıyan araç konvoyunun ilçeye girmesi ile birlikte yüzlerce taraftar oruçlu olmalarına rağmen takımlarını tezahürat ve davul-zurna eşliğinde halay çekerek karşıladı. Üstü açık otobüsle Cizre’de şehir turu atan Belediyemiz Erkek Voleybol takımı sporcuları kendilerine gösterilen sevgi seline karşılık vatandaşlara karanfil ve gül atarak karşılık verdi. Cizrelilerin sevgi seli sebebi ile kafile yaklaşık 2 saatte Bırca Belek Parkına ulaşabildi.

            Efeler Ligine yükselen Cizre Belediyesi Voleybol Takımı kafilesini Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Davut Sinanoğlu, İlçe Emniyet Müdürümüz Eren Öztürk ve kalabalık bir gurup tarafından “Şampiyon Cizre” ve “Alem’in Kralı geliyor” tezahüratları eşliğinde meşaleler yakılarak karşılandı. Belediyemiz Voleybol Takımı antrenörü Cenk Yılmaz ve Sporcularda kendilerini karşılayan Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Davut Sinanoğlu’na Şampiyonluk kupasını takdim etti. Sinanoğlu, Teknik heyet ve sporcularla kupayı havaya kaldırdı taraftarların coşkusu tavan yaptı.

 -Kupayı Cizre’ye getirmeye söz vermiştik

2019-2020 sezonunda Efeler Ligini iki sayı ile kaçırdıklarını ancak bu sonucun kendilerini demolize değil tam tersi motive ettiğini ifade eden Belediyemiz Erkek Voleybol Takımı Antrenörü Cenk Yılmaz,” Bu sene için ben söz vermiştim Kupa’yı alacağımıza ve bu kupayı Cizre’ye getireceğimize ve Allah’ıma şükürler olsun ki sözümde durdum. Halkın sevinci ve mutluluğu her şeye değer. Ancak bundan sonra daha büyük takımlarla oynayacağız Efeler Liginde. Orada da Cizre’yi en iyi şekilde temsil edeceğiz ve bunda kimsenin kuşkusu olmasın “dedi.

 -Cizre’nin Öz evladı gibi mücadele edip, Şampiyonluk için savaştılar

Sporcuların Cizre’nin öz evladı gibi sonuna kadar savaştıklarını ifade eden Antrenör Cenk Yılmaz,” şöyle bir sözümüz vardı terinin son damlasına kadar değil kanının son damlasına kadar mücadele edeceğiz ve öyle de oldu. Bu anlamda bugün bizleri büyük bir coşku, mutluluk ve sevinçle karşılayan taraftarlara ve Cizre Halkına teşekkür ediyorum.”

  -Efeler Ligine çıkacağımızdan emindik

Efeler Ligin yükselmenin kendisi için hayal olmadığını tam tersine bu lige çıkacaklarından emin olduklarını ve bunun için mücadele ettiklerini ifade eden Yılmaz, biz bu başarıya planlı ve programlı bir şekilde çalıştık. Biz bunu başaracağımızı biliyorduk onun içinde bu başarı bizim için hayal değildi. Benim sporcularım terinin son damlasına kadar mücadele ettiler, bu kupayı istediler ve bu büyük başarıya imza attılar. Bu anlamda bizler bu başarıya emin adımlarla giderken bize güvenip destek veren herkese ve her kesime çok teşekkür ediyorum dedi.”

 -Cizre ve Cizreliler istediği zaman hiçbir şey hayal değil

Cizre ve Cizreliler istediği zaman hiç bir şeyin hayal olmadığını aldıkları başarıyla gösterdiklerini belirten Kaymakam ve Belediye Başkan V. Davut Sinanoğlu;” Cizre’miz kadim ve eski bir şehir, Melaye Ciziri’nin şehri, İsmail Ebul-İz’in şehri,Mem U Zin’in şehri. Birçok tarihi ve kültürel değerleri ile Cizre bölgesinde önemli yerlerden bir tanesi. Cizre istediği zaman, Cizreliler istediği zaman hiçbir şey hayal değil. Cizre 150 bin nüfuslu güçlü ekonomisi genç nüfusu ile hayal olarak değerlendirilen birçok şeyi gerçekleştirme potansiyeline sahip. Bu manada Voleybol takımımızın Efeler Ligine yükselmiş olması da Cizre’nin gücünü göstermektedir” dedi.

Sinanoğlu,” Ben bu başarıda emeği geçen başta teknik heyetimiz olmak üzere oyuncularımızı, yöneticilerimizin hepsini tebrik ediyorum. Buraya kadar geldiğimiz de devletimizin de ciddi desteklerini gördük. Başta Sayın Cumhurbaşkanımızın teveccühleri sonra İçişleri Bakanımızın, Gençlik ve Spor Bakanımızın, Şırnak Valimizin destekleri, Voleybol Federasyonun desteklerini yakından gördük. Ayrıca Cizreli esnaflarımızın ve İş adamlarının da desteklerini gördük. Ben Cizre’den Cizre Halkı adına kendilerine şükranlarımı arz ediyorum, saygılarımı sunuyorum” dedi.

-Cizrelilerin Özlemini duyduğu temiz, düzenli, ferah, yeşil. Ekonomisi güçlü, işsizlik sorunu çözülmüş bir Cizre için çalışıyoruz.

Son üç dört yıldır hayal olarak nitelendirilen birçok şeyin gerçekleştiğini belirten Sinanoğlu;” bundan sonra da Cizreli hemşerilerimizin özlemini duyduğu temiz, düzenli, ferah, yeşil, Ekonomisi güçlü, işsizlik sorunu çözülmüş bir Cizre hayalini gerçekleştirmek adına da çalışmalarımızı canı gönülden samimi bir şekilde yürütmeye devam edeceğiz. Ben bu başarının Cizreli hemşerilerime hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Düşünün bundan sonra Galatasaray buraya gelecek, Fenerbahçe gelecek, büyük takımlar gelecek ve bu Cizre’mizin tanınması ve bilinmesi için büyük bir önem arz ediyor. Gençlerimizin spora yönelmesi anlamında da çok önemli bir başlangıçtır.”

-Cizre Belediyesi Voleybol Takımının Efeler Liginde kalıcı olmasını sağlayacağız

Sinanoğlu,” Kapalı Spor Salonunun yapılmasının ardından Alt Yapıyı oluşturmayı düşünüyoruz ve oluşturacağımız sağlam, kalıcı, sürdürülebilir kalıcı kaynaklarla Cizre Belediyesi Voleybol Takımımızın Efeler Liginde kalıcı olmasını sağlayacağız Allah’ın izniyle. Bugün karşılama da gördüğümüz heyecan, gördüğümüz coşku bize gelecek adına da umutlu olmamızı gösteriyor. Cizre Belediyesi Voleybol takımı Efeler liginde başarılı olacak ve ülkemizi Uluslararası alanda da temsil edeceğine inanıyorum. Bu anlamda da ben bu başarının bu kupanın, bu şampiyonluğun. Bizlere bu ramazan ayında Ramazan Bayramı öncesinde bir bayramı yaşatmaya vesile olan bu şampiyonluğun tüm hemşerilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

 

web tasarım web hosting

Copyrigt © 2017 Cizre.bel.tr | Tel: 0 (486) 616-1010 - Fax: 0 (486) 616-8513