Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İlçemizde Gençlik Merkezi'nin Açılışını Yaptı.

Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İlçemizde Gençlik Merkezi'nin Açılışını Yaptı.

Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, beraberinde eşi Ayşe Betül Kasapoğlu Hanımefendi, Valimiz Ali Hamza Pehlivan, eşi Yıldız Pehlivan Hanımefendi, Şırnak Milletvekili Rizgin Birlik, Kaymakam ve Belediye Başkan Vekilimiz Davut Sinanoğlu, Şırnak Belediye Başkanı Mehmet Yarka, il protokolü ve gençlerle birlikte yapımı tamamlanarak hizmete açılan Cizre Gençlik Merkezinin hayırlı ve uğurlu olmasını dileyerek açılışını gerçekleştirdi.

Bakan Kasapoğlu açılışta yaptığı konuşmada protokol, gençler ve sporcularla heyecan dolu bir gün yaşadıklarını belirterek, merkezin yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Bakan Kasapoğlu, gençlerin en büyük varlıkları olduğunu dile getirerek, yapılan sahalar, yurtlar ve tesislerin en kaliteli otellerle rekabet edebilecek düzeyde olduğunu kaydetti. 

Spor tesislerinde gençleri bir araya getirdiklerine işaret eden Bakan Kasapoğlu; "Gençlerimiz birlikte, yan yana durdukça bir sevgi oluşuyor. Bu sevginin devam etmesiyle engelleri bir bir aşıyoruz. Şırnak'ta ilk defa Cudi Cup Tenis Turnuvası düzenledik. Bu bir başlangıç, bunun devamı gelecek. İnanıyoruz ki Şırnak'tan, Cizre'den, Silopi'den, ülkemizin dört bir yanından şampiyonlar çıkacak." diye konuştu.

Bakan Kasapoğlu, Cizre'de Türkiye'nin en güzel gençlik merkezlerinden birinin açılışını gerçekleştirdiklerini belirterek, şu ifadeleri kullandı;

"Bilginin gücüyle, kültürle, sanatla, sporla hemhal olacak gençlerimiz. Bilimle ilgili gençlerimiz kendilerini geliştirecek ve yarınlara hazırlanacak. Burası 7 gün 24 saat gençlerle yaşayan bir merkez olacak ve gençlerimizin ikinci adresi olacak. Gençlik atölyeleriyle, 7 gün 24 saat açık olacak kütüphanesiyle gençlerin bilgi düzeyi artacak. Her geçen gün çıtayı yükselteceğiz. Bunun en somut örneğini bugünkü açılışla gösteriyoruz. Bu merkezi genç kızlarımız, erkeklerimiz ve tüm vatandaşlarımızın istifadesine açıyoruz. Hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum."

Konuşmalarının ardından beraberindeki heyetle birlikte merkezi gezen Bakan Kasapoğlu, gençlik merkezi hakkında yetkililerden bilgi aldı. Gençlerle bir araya gelerek hasbihalde bulunan Bakan Kasapoğlu, gençlerin hazırladığı müzik dinletisi etkinliğine katıldı, başarılar diledi.

web tasarım web hosting

Copyrigt © 2017 Cizre.bel.tr | Tel: 0 (486) 616-1010 - Fax: 0 (486) 616-8513