İlçemizde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 99.Yılı Coşkuyla Kutlandı.

İlçemizde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 99.Yılı Coşkuyla Kutlandı.

Aziz Milletimizin bağımsızlığından ve hürriyetinden ödün vermeyeceğinin tüm dünyaya ilan edildiği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 99. yıldönümü kutlama programı tüm yurtta olduğu gibi Cizre’de de törenlerle ve coşkuyla kutlandı.

İlçe protokolü, kamu kurum müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve vatandaşların katılımıyla, Kaymakamlık makamında tebrigatların kabulü ve Cizre Şehir Stadyumunda düzenlenen etkinlikler ile devam etti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Kaymakam / Belediye Başkan V. Nazlı Demir, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı.

‘’Cumhuriyetimizin kuruluş felsefesinde Milletimizin birlik ve beraberlik ruhu milli mücadele döneminden bu güne belirleyici unsurlar olmuştur. 15 Temmuz 2016 hain darbe girişiminde de, El-Bab’da  Afrin’de de Şanlı Bayrağımızın altında kutsallarımızı uğruna bu birlik ve beraberlik her zaman sergilenmiştir. Dünya var oldukça da Türkiye Cumhuriyeti de bu milli ruh da var olacaktır ve yaşatılacaktır.’’ dedi.

Kaymakam / Belediye Başkan V. Nazlı Demir’in konuşmasının ardından, öğrenciler tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle günün anlam ve önemini belirten şiirler, ront gösterisi, koro dinletisi ve yöresel halk oyunları gösterileri düzenlendi.

Düzenlenen gösterilerinin ardından, Kaymakam ve Belediye Başkan V. Nazlı Demir, Garnizon Komutanı Piyade Albay Bülent Barış Sarp ve Cumhuriyet Başsavcısı Serdar Günay tarafından İlçemiz genelinde düzenlenen şiir, ront, resim ve çeşitli spor branşlarında yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ve kurum personellerine çeşitli hediyeler verildi.

Tören sonrası Kaymakam / Belediye Başkan V. Nazlı Demir, programda emeği geçen öğretmen ve öğrencileri tebrik etti.

web tasarım web hosting

Copyrigt © 2017 Cizre.bel.tr | Tel: 0 (486) 616-1010 - Fax: 0 (486) 616-8513