İlçemizde Kültür Şöleni Ses Yarışması Programı Düzenlendi.

İlçemizde Kültür Şöleni Ses Yarışması Programı Düzenlendi.
Gençlik ve Spor Bakanlığı, Şırnak Valiliği, Şırnak Belediyesi, Cizre Belediyesi, Şırnak Üniversitesi ile Şırnak Kültür ve Turizm Müdürlüğünce desteklenen Cizre Divan Otelinde “Kültür Şöleni Ses Yarışması Programı” düzenlendi.
Divan oteli konferans salonunda düzenlenen programa, Ak Parti Şırnak Milletvekili Rizgin Birlik, Kaymakam ve Belediye Başkan V. Mehmet Tunç, Ak Parti Şırnak İl Başkanı İbrahim Halil Erkan, Ak Parti Cizre İlçe Başkanı M. Akif Özalp, İlçe Emniyet Müdürü Eren Öztürk, İlçe Jandarma Komutanı Okan Talay, yarışmacılar ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Program Cizre Belediyesi Dengbej evinde görevli Abdurrahman Oğuz’un seslendirdiği ‘Hayran Jaro’ şarkısı ile başladı. Daha sonra yarışmacı; Halime Timurtaş, Mesut Bayar, Yusuf Oğuz, Umut Özkalay, Nursel Aydemir, Hediye Bayram, Özgür Tunç, Grup Hedef, Musacan Büngöl, İrem Oslu, Mehmet Şenol, Zine Önür ve Muhammed Budak, seçici kurul önünde orkestra eşliğinde performanslarını sergilediler.
Kaymakam / Belediye Başkan V. Mehmet Tunç; Cesaretlerini toplayıp, yarışmaya katılan tüm genç yarışmacıları kutlayarak, başarılar diledi. Şırnaklı, Cizreli, İdil’li, Silopi’li, Beytüşşebap, Güçlükonak ve Uludere’li gençlerin çok şeyleri başaracağını ve başardıklarını ülkemize, Milletimize göstermelerini istiyoruz diyerek gençleri canı gönülden tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

web tasarım web hosting

Copyrigt © 2017 Cizre.bel.tr | Tel: 0 (486) 616-1010 - Fax: 0 (486) 616-8513