Kaymakam / Belediye Başkan V. Mehmet Tunç, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününde Şehitleri Ziyaret Etti.

Kaymakam / Belediye Başkan V. Mehmet Tunç, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününde Şehitleri Ziyaret Etti.

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Kaymakam / Belediye Başkan V. Mehmet Tunç ve ilçe protokolü Cizre asri mezarlığında şehitleri ziyaret etti.

Kuran-ı Kerim tilaveti ve İlçe Müftüsü Süleyman Baran’ın yaptığı duaların ardından Kaymakam / Belediye Başkan V. Mehmet Tunç ve ilçe protokolü şehit kabirlerini ziyaret ederek dua ettiler.

15 Temmuz’da tek vücut tek millet olmanın şuurunu hep birlikte yaşayacaklarını belirten Kaymakam Tunç; “Milletimizin birlik ve beraberliğini bozmaya, Vatanımızı bölmeye çalışan hiç bir yapıya asla fırsat verilmeyeceğini tüm dünyaya ispat ettik. 15 Temmuz 2016’da istikbalimize, istiklalimize ve milli hakimiyetimize yönelik iç ve dış güçlerin girişimi ile darbe girişiminde bulunulmuştur. Vatanın bütünlüğü, milletin birlik ve beraberliğine yönelik bu hain darbe girişimi halkımızın birlik ve beraberliği ile sonuçsuz kalmıştır. Bu uğurda canını feda eden tüm 15 Temmuz Şehitlerimizin ve tüm şehitlerimizin ruhları şad olsun ” dedi.

Copyrigt © 2017 Cizre.bel.tr | Tel: 0 (486) 616-1010 - Fax: 0 (486) 616-8513