Kaymakam / Belediye Başkan V. Mehmet Tunç, Uluslararası Cudi Cup Tenis Turnuvası Kapsamında Cizre’ye Gelen Basın Mensuplarını Ağırladı.

Kaymakam / Belediye Başkan V. Mehmet Tunç, Uluslararası Cudi Cup Tenis Turnuvası Kapsamında Cizre’ye Gelen Basın Mensuplarını Ağırladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve Şırnak Valiliğimizin himayelerinde Şırnak’ta düzenlenen Cudi Cup Uluslararası Tenis Turnuvası ve Gençlik Festivali kapsamında Şırnak İlimize gelen Değerli köşe yazarları, haber ve spor sunucuları ve basın yayın organlarından katılım sağlayan heyet, Kaymakam / Belediye Başkan V. Mehmet Tunç tarafından Cizre Mehmet Ağa Kasrı’nda karşılandı.

Heyet, Hz. Nuh (AS) türbesi ziyareti sonrasında Cizre Belediyemiz bünyesinde faaliyet yürüten Mehmet Ağa Kasrını (Dengbej evi) ziyaret etti. İlçemize gelen heyeti karşılayan Kaymakam / Belediye Başkan V. Tunç, misafirlerimize Şırnak İlimize Cizre İlçemize gerçekleştirmiş olduğu ziyaretlerden dolayı onur duyduklarını dile getirerek misafirlerimize Kadim Cizre’ye hoş geldiniz dileklerinde bulundu. Kaymakam / Belediye Başkan V. Mehmet Tunç, Dengbej evinde düzenlenen programda selamlama konuşması sonrasında Araştırmacı Yazar Abdullah Yaşın misafirlere Hz. Nuh Tufanı ve Cizre’nin kadim tarihi hakkında bilgiler aktardı. Daha sonra Belediyemiz bünyesinde faaliyet yürüten Dengbejlerimizin birbirinden güzel şarkıları ile misafirlere unutulmaz anlar yaşattı.

Programa katılan misafirlere, Cizre mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden olan ve coğrafi işaretle tescillenen Memilheva kurabiyesi, içli köfte ve dolma ikram edildi.

Copyrigt © 2017 Cizre.bel.tr | Tel: 0 (486) 616-1010 - Fax: 0 (486) 616-8513