Kaymakam / Belediye Başkan V. Mehmet Tunç’un Başkanlığında Oto Galericiler Sitesi İmar Planı Toplantısı Gerçekleştirildi.

Kaymakam / Belediye Başkan V. Mehmet Tunç’un Başkanlığında Oto Galericiler Sitesi İmar Planı Toplantısı Gerçekleştirildi.

Kaymakam / Belediye Başkan V. Mehmet Tunç’un Başkanlığında gerçekleşen toplantıya, Oto Galericiler Sitesi Kooperatif Başkanı Abdülhamit Özkan, Cizre Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Davut Özkan, Cizre Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Mustafa Damar, Oto Galericiler Sitesi Yönetim Kurulu Üyeleri, İlgili Mimar ve Mühendisler Katıldı.

Toplantıda;  Oto Galericiler Sitesi olarak planlanan ve 1,5 yıl önce çalışmalarına başlanan ve 13 ayrı kamu kurumundan hukuki olarak görüşler alınan, imar ve jeofizik çalışmaları tamamlanan ancak bir takım eksiklikleri bulunan Oto Galericiler Sitesinde, Oto Galericiler Sitesi Kooperatif Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerin yanı sıra sitenin iş ve işlemlerini takip eden Mühendis ve Mimarın görüşleri alındı.

Cizre Belediyesi teknik personellerimizce, Oto Galericiler Sitesinin mühendis ve mimarlarına imar dosyasının da bulunan eksikliklerin bir an önce giderilmesi, revize çalışmaların tamamlanıp Cizre Belediyesine sunulması gerektiği önemle belirtildi. Cizre Belediyesi Meclis Kararı ile imar kararı aldıktan sonra 1 ay askı sürecinin akabinde parselasyon işlemlerine ivedi başlanacağı toplantıda önemle belirtildi. Akabinde talep edecekleri Yapı Ruhsat taleplerine binaen yapı ruhsatı verildikten sonra inşaat çalışmalarına başlayabilecekleri bildirildi. Yapılan bilgilendirme ve değerlendirmeler sonrası Oto Galericiler Sitesi Yönetimi, Kaymakam/Belediye Başkan V. Mehmet Tunç’a ve çalışma ekibine teşekkürlerini ilettiler.

Kaymakam/Belediye Başkan V. Mehmet Tunç, İlçemizde yapılacak olan Oto Galericiler Sitesi ile ilgili Başkana ve yönetimine teşekkür etti. Proje ile ilgili hukuki anlamda eksikliklerin tamamlanması sonrasında gereğinin azami hassasiyetle ve ivedi tamamlanacağını belirtti.

Copyrigt © 2017 Cizre.bel.tr | Tel: 0 (486) 616-1010 - Fax: 0 (486) 616-8513