Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy, İlçemizi Ziyaret Etti.

Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy, İlçemizi Ziyaret Etti.

Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere İlçemize gelen Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy, İlçemizde devam eden restorasyon çalışmaları ile tarihi mekanlarda incelemelerde bulundu.

İlçemizde, Türk Kızılay Derneği'nce kurulan Kızılay Cizre Gönüllü Merkezi'nin açılış törenine katılan Bakanımız Ersoy, sırasıyla Hamidiye Kışlası, Mehmet Ağa Kasrı (Dengbej evi), Hz. Nuh Cami ve Kırmızı Medresede incelemelerde bulundu.

Bakanımız Ersoy, tarihi mekanlarda yapımı devam eden restorasyon çalışmaları ve planlanan çalışmalar hakkında Kaymakam ve Belediye Başkan Vekilimiz Davut Sinanoğlu’ndan bilgi aldı.

İncelemeler sırasında Bakanımız Ersoy’a Şırnak Milletvekili Rızgin Birlik, Valimiz Ali Hamza Pehlivan, Kaymakam ve Belediye Başkan Vekilimiz Davut Sinanoğlu, Şırnak Belediye Başkanı Mehmet Yarka, Ak Parti İl Başkanı İbrahim Halil Erkan ve Ak Parti İlçe Başkanı Akif Özalp eşlik etti.

İlçe merkezinde bulunan tarihi mekanlar hakkında bilgiler alan Bakanımız Ersoy, daha sonra Belediyemiz bünyesinde faaliyet yürüten Dengbej evini ziyaret etti. Yöresel elbiseler giyerek Bakanımız Ersoy ve beraberindekileri karşılayan Dengbejlerimiz, Erbane eşliğinde Bakanımız Ersoy’a içeriye kadar eşlik etti.

Dengbej evinde bir müddet oturup, Dengbejlerin seslendirdiği yöresel şarkıları dinleyen Bakanımız Ersoy, Şırnak’a geçmek üzere İlçemizden ayrıldı.

web tasarım web hosting

Copyrigt © 2017 Cizre.bel.tr | Tel: 0 (486) 616-1010 - Fax: 0 (486) 616-8513