Miniklere Polis Kimlik Kartı

Miniklere Polis Kimlik Kartı

Toplum Destekli Polislik çalışmaları kapsamında Cizre Zübeyde Hanım Anaokulunda anasınıfı öğrencilerimize Çocuk Polis Kimliği Projesi etkinliği düzenlendi ve eğitime katılan öğrencilere de temsili Çocuk Polis Kimliği verildi.

Öğrencilerimize her biri birer saat olmak üzere, suç ve suçlu mücadelede polise yardımcı olmanın önemi, Polis-Halk iletişimi ve bireyin toplumdaki yeri, okul içinde ve dışında trafikte dikkat edilmesi gereken hususlar, yaşanması muhtemel asayiş olaylarında sergilenecek davranış biçimleri konularında toplam 4 saatlik eğitim verildi. Eğitime katılan öğrencilere de temsili Çocuk Polis Kimliği verildi. Kimliklerini alan minikler polislerle geçirdikleri eğlenceli vakitten dolayı çok mutlu oldular.

Ön yüzünde öğrenci fotoğrafları ve kişisel bilgilerinin yer aldığı kimliklerin arka yüzünde ise çocukları suçtan koruyacak telkinler bulunuyor. Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız Sn. Faik ARICAN ve İlçe Emniyet Müdürü Güngör YILDIZ’ın katılımıyla düzenlenen kimlik dağıtımı etkinliğine öğrenciler ve öğrenci velileri büyük ilgi gösterdi. 

web tasarımweb hostingkürtaj

Copyrigt © 2017 Cizre.bel.tr | Tel: 0 (486) 616-1010 - Fax: 0 (486) 616-8513