Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk Vefatının 84. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıldı.

 Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk Vefatının 84. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıldı.

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete yolculuğunun 84. Yıldönümü nedeniyle ilçemizde Anma Programı düzenlendi.

Anma etkinlikleri Belediyemiz konferans salonunda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği program ile devam edildi.

Anma programına İlçe Kaymakamımız / Belediye Başkan V. Nazlı Demir,  Garnizon Komutanı Piyade Albay Bülent Barış Sarp, İlçe Emniyet Müdürü Eren Öztürk, İlçe Jandarma Komutanı Kazım Sezgin Kamu Kurum Müdürleri, Sivil toplum kuruluşları ile Siyasi partilerin temsilcileri, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Vatandaşlar ve Öğrenciler katıldı.

Programda öğrenciler tarafından 10 Kasım ve Atatürk ile ilgili şiirler okunarak, Atatürk’ün hayatı ile ilgili kısa bir sinevizyon gösterimi yapıldı

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 84. yıldönümü sebebiyle Cizre Cezeri Anadolu Lisesi Öğrencileri tarafından oratoryo gösterisi sahnelendi.

İlçe Kaymakamımız / Belediye Başkan V. Nazlı Demir,  Garnizon Komutanı Piyade Albay Bülent Barış Sarp, İlçe Emniyet Müdürü Eren Öztürk, İlçe Jandarma Komutanı Kazım Sezgin, tarafından İlçemiz okullarında düzenlenen “Atatürk Köşesi” yarışmasında dereceye giren okul müdürleri ve öğrencilere plaket ile çeşitli hediyeler takdim edildi.

web tasarım web hosting

Copyrigt © 2017 Cizre.bel.tr | Tel: 0 (486) 616-1010 - Fax: 0 (486) 616-8513