VALİMİZ SAYIN ALİ HAMZA PEHLİVAN, İLÇEMİZİ ZİYARET EDEREK İNCELEMELERDE BULUNDU.

VALİMİZ SAYIN ALİ HAMZA PEHLİVAN, İLÇEMİZİ ZİYARET EDEREK İNCELEMELERDE BULUNDU.

         Şırnak Valimiz  Sayın Ali Hamza Pehlivan, çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Şırnak İl Emniyet Müdürümüz Mustafa Emre Başbuğ ile birlikte ilçemizi ziyaret etti.

   İlçemizdeki  programına yapımı tamamlanan yeni İlçe Emniyet Müdürlüğü hizmet binasını ziyaret ederek başlayan Valimizi Kaymakamımız ve Belediye Başkan V. Davut Sinanoğlu ve İlçe Emniyet Müdürümüz Eren Öztürk karşıladı.

Valimiz Sayın Ali Hamza Pehlivan yapımı tamamlanan yeni İlçe Emniyet Müdürlüğü hizmet binasında incelemelerde bulunarak, son durum hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Valimiz Sayın Ali Hamza Pehlivan, vatandaşlarımızın daha kaliteli hizmet alabilmesi adına yapılan yeni hizmet binasının ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Valimiz Sayın Ali Hamza Pehlivan, 26 Ağustos 2016 yılında, Cizre çevik kuvvet binasında şehit olan 13 polisimiz için 8 dönümlük alan üzerinde yapılan şehitler anıtı ve parkını gezerek son çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Valimiz daha sonra sırasıyla İlçe Jandarma Komutanlığı ve Esnaf Sanatlarlar Odası Başkanlığını Ziyaret etti.

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hafzullah Memduhoğlu ve yönetim kurul üyeleri tarafından karşılanan Vali Pehlivan, gerçekleştirdiği ziyarette, Esnaf odasının genel durumu, çalışmaları ve esnaflarımızın sorun ve talepleri hakkında bilgiler aldı, istişarelerde bulundu.

Vali Pehlivan; “Ülkemizin ekonomisinde esnaf ve sanatkârlar, çok önemli bir yer tutmaktadır. Küçük ölçekli sermayesini emeğiyle birleştiren esnaflarımız ailelerini geçindirmekte; yanında işçi çalıştırmak suretiyle istihdam sağlamaktadır. Bu bağlamda esnaf ve sanatkârın işlerinin iyi olması ülke ekonomisine önemli katkılar sunmaktadır.

Covid 19 salgınından dolayı ülkemizde ve ilimizde esnaflarımızın yaşamış olduğu sıkıntı ve sorunların aşılacağını, Devletimizin gücü, imkânlarını seferber etmesi; vatandaşlarımızın sabrı ve gayretiyle çok önemli mesafeler alındı ve sıkıntılar geride kaldı. Yeter ki birliğimiz daim olsun; bundan sonra da elbirliği ve işbirliğiyle inşallah daha iyi, daha ileri noktalara ulaşacağız. Esnaflarımız yeniden ayağa kalkma sürecinde devletimizin sunduğu teşviklerden de yararlanacaktır. Siz değerli esnaflarımızla sık sık bir araya gelerek sorun, talep ve önerilerinizi dinleyecek, imkânlarımız nispetinde gerekli desteği sağlama gayreti içinde olacağız. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.” dedi.

Valimiz Sayın Ali Hamza Pehlivan, beraberindeki Kaymakamız ve Belediye Başkan V. Davut Sinanoğlu, Şırnak il Emniyet Müdürümüz Mustafa Emre Başbuğ, İlçe Emniyet Müdürümüz Eren Öztürk, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hafzullah Memduhoğlu ile birlikte Mem u Zin Bulvarında bulunan esnafı ziyaret ederek, işlerinde kolaylık ve bol kazançlar diledi.

web tasarım web hosting

Copyrigt © 2017 Cizre.bel.tr | Tel: 0 (486) 616-1010 - Fax: 0 (486) 616-8513