Nur Mahallesi Dicle Nehri Parkı

Nur Mahallesi Dicle Nehri Parkı

Dicle Nehri kenarındaki 60 dönümlük parkla Cizre’nin çehresini değiştireceğiz

Belediyemiz tarafından Nur Mahallesi Dicle Nehri kenarında yapımı devam 60 dönümlük park için çalışmalar gece gündüz devam ediyor. Çalışmaların kısa bir süre içinde tamamlanmasıyla birlikte  Dicle Nehri Sahil Parkı ile Kentin çehresi değişecektir.

Cizre Belediyemiz ilçedeki yeşil alan eksikliğini gidermek ve kente modern bir görünüm kazandırmak amacıyla ilçenin dört bir yanında park inşa etme çalışmalarını sürdürüyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın mali desteğiyle Cizre ilçe Belediyemiz tarafından Nur Mahallesi Dicle Nehri kenarındaki 60 dönümlük alanda park yapım çalışması gece gündüz kesintisiz bir şekilde devam ediyor. Daha önce kum ocakları tarafından kullanılan ve nehir yatağının da tahrip edildiği alanı önce dolduran ve DSİ ile Belediyemiz ortaklaşa yaptığı çalışmayla önce bu alanın dere ıslah çalışması yapıldı. 6 metre yüksekliğinde yapılan taş tahkimatı yapıldı.

Bölgenin en modern parkını inşa çalışmaları devam ediyor

Yapılan taş tahkimatı ve düzenleme çalışmasının ardından Cizre Belediyemiz tarafından 60 dönümlük alanda park projesi hazırlandı. Hazırlanan proje çerçevesinde bölgenin en modern parkının inşası için çalışmalar başlatıldı. Aralıksız devam eden çalışmaların kısa bir süre içinde tamamlanmasıyla birlikte kentteki yeşil alanlara bir yenisi eklenecek ve insanların gezip dolaşabileceği, oturup dinlenebileceği yeni bir alan olacak, Dicle Nehri Sahil Parkıyla Cizre şehir görünümüne kavuşacaktır.

 

web tasarım web hosting

Copyrigt © 2017 Cizre.bel.tr | Tel: 0 (486) 616-1010 - Fax: 0 (486) 616-8513