BASINA VE KAMUOYUNA

                             BASINA VE KAMUOYUNA

Değerli halkımızın bilgisine; belediyemiz bünyesinde yapılan ilaçlama işi hakkında birkaç hususu sizlerle paylaşma gereği duyduk.

                Bilindiği gibi belediye yönetimini kısa zaman önce Kayyum yönetiminden devir alarak çalışmalara ivedilikle başladık. Mevcut daha önceki paylaşımlarımızdan da anlaşıldığı gibi gerek borçlanma gerekse de, halkın temel çalışmaları alanları durmuş noktasındaydı. Özellikle su hatları çalışmaları adeta boş verilmiş halde devir aldık. Bir diğer çalışma da her yıl yapılan ilaçlama çalışmasıdır. Her yıl tekrarlanan haşere ve sinek ilaçlanması çalışması Kayyumun yapması gereken önemli çalışmalardan biri iken maalesef zamanında yapılmamış ve bizlere yani yeni yönetime bırakılmıştır. Oysaki ilaçlama çalışması Şubat ve Mart aylarında yapılması acil bir durum iken keyfi bir şekilde yapılmamıştır. Talan edilmiş belediyemizi devir alırken baktık ki birçok çalışma gibi ilaçlama işi de yapılmamış ve bizlere bırakılmıştır.

Bunları bilginize sunarken tabi ki de yönetimimiz ne borçlanmayı nede bizlere bırakılan çalışmaları gerekçe göstererek çalışma ilkelerimizden ödün vermeyeceğiz.

Şu anki temel gündemimiz şehrimizin temel ihtiyacı olan temizleme ve ilaçlama konusudur. Farkındayız ki şehrimizde normal haşereler dışında bir böcek türü türemiş ve müdahale edilmesi gereken bir durumdur. Gerek türeyen böceklere gerekse de her yıl yapılan ilaçlama çalışmalarına en kısa zamanda başlanacağını bilginize sunarız.

                  

                                                                                                           CİZRE BELEDİYE EŞ BAŞKANLARI          

                                                                                                          Mehmet ZIRIĞ & Berivan KUTLU

web tasarım web hosting

Copyrigt © 2017 Cizre.bel.tr | Tel: 0 (486) 616-1010 - Fax: 0 (486) 616-8513