Bölgenin En Büyük ve En Donanımlı Mesire Alanı Cizre’de Kuruluyor

Bölgenin En Büyük ve En Donanımlı Mesire Alanı Cizre’de Kuruluyor

Dirsekli’de 60 dönümlük alan, Cizre Belediyesi tarafından düzenlenerek bölgenin en büyük ve en donanımlı mesire alanına dönüştürülüyor.

İlçe Kaymakamımız/Belediye Başkan V. Nazlı Demir, Belediyemiz tarafından yapılacak olan Dirsekli Mahallesi Dicle nehri kenarında bulunan 60 dönümlük mesire alanında yer tespitinde bulundu.

İlçemizin turizmine de büyük bir katkı sağlayacak olan mesire alanındaki çalışmalar tamamlandığında, içerisinde yürüyüş yolları, bisiklet yolu, kamelyalar, çocuk oyun alanları, spor aletleri grubu, yeşil alanlar, mescit ve lavabo, otopark, barbekü mangal yerleri, voleybol ve basketbol sahaları, kumlu tenis sahası, sahil yolu oturma bandı, peyzaj ve ağaçlandırma ile bölgenin en büyük ve en donanımlı mesire alanına sahip olacak.

 İlçe Kaymakamımız/Belediye Başkan V. Nazlı Demir yaptığı açıklamada “Bölgemizin en büyük mesire alanının yüklenici firmaya yer teslimini bugün itibari ile yapmış bulunmaktayız. İnşallah en kısa sürede tamamlayıp vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. 60 dönümlük bir alanda Dicle Nehri’nin kenarında vatandaşlarımız, ailesi ile birlikte güzel zaman geçireceği müthiş bir mekan olacak ve bulunduğumuz yörede de bu anlamda tek olacak. Bizler, geldiğimiz günden beri ilçemizin sosyal anlamda yaşantısına katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Cizremiz yaklaşık 200 bin nüfusa sahip ve sadece kendi nüfusuna değil çevre ilçelerinde nüfusuna hizmet eden bir ilçe. Sosyal donatılarımız bu anlamda çok önemli, onlara ciddi anlamda ihtiyaç var. Yazın sıcağında, kışın serinliğinde insanların aileleri ile hoş zaman geçirmesini istiyoruz, bizim amacımız; insanımızı mutlu etmek, içerisinde spor tesislerinde bulunacağı vatandaşlarımızın aileleri ile birlikte güvenilir bir ortamda hoş zaman geçirebileceği bir ortam yaratmaktır.  Cizre kadim ve çok özel bir yerleşim yeri, tam bir kavşak noktada, ciddi bir cazibesi var ve biz şehrimizi güzelleştirmeye çalışıyoruz. Devletimizin imkanlarını vatandaşlarımız için seferber ediyoruz. Cizre Belediyesi olarak göreve başladığımız günden beri hem temel sorunlarını çözmeye hem de sosyal ve kültürel yaşantıya katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Burada 60 dönüm mesire alanı oluşacak, yaklaşık 25 milyonluk bir maliyet söz konusu, vatandaşımız için feda olsun diyoruz. Cizremizin insanı mutlu olsun, huzurlu olsun, bu huzur ve güven ortamı devam ettiği müddetçe bu tarz hizmetler kesintisiz olarak devam edecektir. Şimdiden, Cizremize ve çevre ilçelerimize hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

Copyrigt © 2017 Cizre.bel.tr | Tel: 0 (486) 616-1010 - Fax: 0 (486) 616-8513