Cizre Belediyesi 2. GELENEKSELHALI SAHA FUTBOL TURNUVASI KURALLARI VE KATILIM ŞARTLARI

Cizre Belediyesi 2. GELENEKSELHALI SAHA FUTBOL TURNUVASI KURALLARI VE KATILIM ŞARTLARI

"Çevreci Bir Toplum İçin Yeşil Sahadayız" Takımını Kur Harekete Geç Şiarıyla 2. Geleneksel Halı Saha Futbol Turnuvası Kayıtlarımız Başladı.

Başvuru Başlama Tarihi: 26 Haziran 2024 Bitiş: 01.07.0227 Pazartesi

Maçların Yapılacağı Yer: Sur Mahallesi Ekinler Halı Saha

 * Başvuru Yeri: Cizre Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü

* Kura Çekim Yeri: Cizre Belediyesi Konferans Salonu

* Turnuvaya Katılım Ücretsizdir.

 Turnuva için Başvuru Şartları

 * Turnuvaya katılmak isteyen takımlar ekte bulunan "Başvuru Dilekçesi Formu' ve bu formda istenen belgelerle başvurularını yapacaklardır.

* Turnuvaya katılacak olan takım oyuncuları için yaş sınırlaması yoktur.

* Takımlar başvuru formunda takım isimlerini belirtmek zorundadır isim listeleri verildikten sonra değişiklik yapılamayacaktır.

 Turnuva Kuralları

* Her takım 11 oyuncu olmak üzere 7 oyuncuyla maçlarını oynayacaktır. Bir takım en fazla 4 yedek oyuncu bulundurabilir.

* Bir oyuncu sadece bir takımda oynayabilir, başka takımda oynayamaz.

* Bir takımda en fazla 2 aktif lisanslı oyuncu kadroda yer alabilir. ( 2 den fazla aktif lisanslı sporcu oynatan takım turnuvadan direk diskalifiye edilecektir.)

* Takım isimlerinin katıldıkları kurumun adını temsil edecek şekilde belirlenmesi turnuvanın amacına daha uygun olacağı için zorunludur. Aksi durumda takım ismi tertip komitesi tarafından değiştirilebilir.

* Müsabakaya eksik oyuncu ile gelen takım en az 1 kaleci 6 oyuncu ile oyuna başlayabilir. Belirlenen sayıdan daha az oyuncu ile müsabakaya gelen, müsabakaya gelmeyen ve maç başlama saatinden 10 dakika geç gelen takım 3-0 hükmen yenik sayılacaktır.

* Ayrıca maç içinde bir takımın 3 kırmızı kart görüp 4 kişi kalması halinde o takım o anda galip bile olsa 3-0 hükmen yenik sayılır, rakip galipse o anki skor geçerli sayılacaktır.

* Karşılaşan takım oyuncuları görevliler tarafından kontrol edilir, takım sorumluları tarafından oyunculara itiraz gelmesi durumunda görevliler kimlik kontrolü isteyebilir, uygunsa hakem karşılaşmayı başlatır.

* Oyuncu değişiklikleri görevliler tarafından listelere uygun olarak yapılır.

* Karşılaşma esnasında ya da sonrasında yapılan itirazlar yazılı olarak en geç 24 saat içerisinde yapılmak zorundadır. Bunun dışında yapılan itirazlar değerlendirilmeye alınmayacaktır. Geçerli kabul edilen itirazlar en kısa sürede tertip komitesi tarafından değerlendirilerek sonucu takım yetkililerine bildirilecektir.

* Listelere aykırı oyuncu oynatan takım o karşılaşma için 3-0 hükmen yenik sayılır ve turnuvadan men edilir.

* Takımlar maç saatinden en az 5 dakika önce sahada hazır bulunacaktır.

* Müsabakalar esnasında etik ve ahlaki kurallara aykırı hareket eden kişiler hakkında ilgili disiplin mevzuat çerçevesinde gerekli cezai işlem başlatılacaktır ve bu gibi hareketlerde bulunan kişinin yer aldığı takım turnuvadan men edilecektir.

* Karşılaşmaların hakemleri ve görevlileri Tertip Komitesi tarafından belirlenir ve atanır. Tertip komitesi başvuran takım sayısına göre turnuva fikstürü önceden belirleyecektir.

* Müsabakalar grup maçları usulüne göre oynanacaktır.

* Grup maçlarında aynı puana sahip olan takımların önce ikili averaja sonra genel averaja göre gruptan çıkmasına karar verilecektir.

. Her gruptan ilk iki takım çıkacaktır.

. Maç esnasında çıkan tartışma, uygunsuz hareket ve kavgaların sonuç kararını tertip komitesi belirleyecektir.

 

Oyun Kuralları

* Maçlara kolye, yüzük, saat vb. tehlikeli aksesuarla çıkılmayacaktır. Maç esnasında oyuncuların yaşayacağı sakatlıklarda sorumluluk kendilerine aittir.

* Maçlarda pantolon gömlek gibi giysilerle oynanamaz ayrıca siyasi, sosyal vb. renklerde propaganda amacı taşıyan bayrak flama forma gibi ürünlerin kullanılması yasaktır. Müsabakalar her türlü normal spor kıyafetleri ile oynanabilir. Forma renklerinin benzer olması durumunda hangi takımın yelek giyeceği hakem tarafından yapılacak kura atışı ile belirlenecektir.

* Her takım 4 oyuncu değiştirme hakkına sahiptir, oyundan çıkan oyuncu tekrar oyuna giremez kaptanlar arasında kura atışı ile top ve alan seçilir.

* Turnuva maçları 2 x 25 dakika oynanır, devre arası dinlenme süresi 5 dakikadan fazla olamaz.

* Ofsayt, taç ve geri pas dışındaki bütün futbol kurallar geçerlidir.

* Kaleciye geri pas yoktur, Santra ve Aut atışında direk gol geçersizdir.

* Maçlarda TFF kuralları geçerlidir.

* Serbest vuruşlarda baraj mesafesi 4 (dört) normal adım mesafesidir.

* Aut atışlarını kullanmak zorunludur. Direk yapılan aut atışında hiç kimseye değmeden kaleye giren top gol sayılmaz.

* Maçı yöneten hakemin sakatlanması veya kendisinin devam etmek istememesi gibi hallerde tertip komitesi hakemi maçın herhangi bir bölümünde değiştirmeye yetkilidir.

* Oyun kurallından ihraç cezası (KIRMIZI KART) alan oyuncu 1 maç oynayamaz İhraç cezasının sebebi hakem raporuna göre şiddetli hareket, küfür ve saldırı gibi nedenlerden olursa bu oyuncuların durumun tertip komitesi tarafından belirlenir, gerekirse oyuncu turnuvadan men edilir.

 

Geleneksel hale getirmeye çalıştığımız bu turnuvanın temel amacı sporun birlik, beraberlik kardeşlik duygularını ön plana çıkaran, Kazanmakta sevinmesini bilen ve kaybetmeyi de kabullenme duygularının ön plana çıkarılmasıdır. Bu kurallar dışına çıkan Fair - Play çerçevesinde davranışlar sergilemeyenler sonraki turnuvalara kesinlikle katılmayacaklardır.

 

Turnuva sonunda dereceye giren ilk üç takıma ödüller verilecektir.

 

Burada yazılı olmayan kurallar haricinde çıkacak her hangi bir anlaşmazlık halinde verilecek yazılı dilekçeye istinaden veya resen Tertip Komitesi yetkilidir.

 

Turnuva ile ilgili Sorularınız için;

0542 202 38 51

Copyrigt © 2017 Cizre.bel.tr | Tel: 0 (486) 616-1010 - Fax: 0 (486) 616-8513