Cizre Belediyesi’nde Toplu iş Sözleşme Sevinci

Cizre Belediyesi’nde Toplu iş Sözleşme Sevinci

Cizre Belediyesi ve Hizmet-İş Sendikası arasında devam eden Toplu İş Sözleşmesi (TİS) işçilerin büyük kazanımı ile sonuçlandı.

 

Belediyemiz Konferans Salonu’nda toplu sözleşme imza töreni düzenlendi. İmza törenine İlçe Kaymakamımız Belediye Başkan V. Nazlı Demir, Hizmet-İş Sendikası Kurucu ve Onursal Başkanı Hüseyin Tanrıverdi, Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı İdris Ersoy, Hak-İş Şırnak İl Başkanı Nevzat Uysal ve işçiler katıldı.

 

Toplu iş sözleşmesi imza töreninde işçiler, verdiği destekten dolayı İlçe Kaymakamımız Belediye Başkan V. Nazlı Demir’i ayakta alkışladı.

 

İlçe Kaymakamımız Belediye Başkan V. Nazlı Demir, günümüz koşullarına uygun bir şekilde iş sözleşmesinin hazırlandığına dikkat çekerek “Biz şehrimize en iyi hizmeti sunarken, personellerimizin de refah içinde yaşaması en büyük arzumuzdur. Bu yüzden personellerimizin emeğinin karşılığı asla para ile ödenmez ve ölçülemez düşüncesinden yola çıkarak işçilerimizin ücret, sosyal hak ve ikramiyelerinde ciddi oranda iyileştirme yaptık” dedi.

 

İlçe Kaymakamımız Belediye Başkan V. Nazlı Demir, açıklamasının devamında “Yaşanan depremler sonrasında ülke olarak zor bir süreçten geçtiğimiz bu dönemde toplu iş görüşmelerinde Cizre Belediyemizin imkânlarını sonuna kadar kullanarak gerekli fedakârlığı yaptık. İşçi kardeşlerimizin işlerinde kolaylıklar diliyorum. Bu iyileştirmelerin işçilerimizin çalışma performanslarına yansıması temennisinde bulunuyorum. Toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde alınan kararların Belediyemize, işçilerimize ve şehrimize hayırlı olsun”

 

Törende konuşan sendika temsilcileri ise işçilere verdiği destekten dolayı İlçe Kaymakamımız/Belediye Başkan V. Nazlı Demir'e teşekkür ederek hediyeler takdim etti.

Copyrigt © 2017 Cizre.bel.tr | Tel: 0 (486) 616-1010 - Fax: 0 (486) 616-8513