Cizre Belediyesi şehir içi minibüs hatlarına sıkı denetim

Cizre Belediyesi şehir içi minibüs hatlarına sıkı denetim

Zabıta Müdürlüğü ve Ulaştırma Müdürlüğü ekiplerimiz, rutin olarak gerçekleştirdiği şehir içi minibüs hattı denetimlerine devam ediyor.

Cizre Belediyesi bu kapsamda, kentin farklı noktalarında durak harici yolcu indirme-bindirme, yasal sınırın üstünde yolcu alma, yaz aylarının gelmesiyle birlikte artan hava sıcaklıklarında minibüslerin klima kullanımı ve gerekli güvenlik önlemlerini alıp almadığını kontrol etmek için denetim yaptı.

 

Denetimler hız kesmeyecek

Sabahın erken saatlerinden itibaren başlayan denetimlerde, şehir içi minibüs hatlarının genel kontrolü sağlandı. Eksiklerinden dolayı bazı şoför ve araç sahiplerine gerekli ikazlar yapıldı. Vatandaşların güvenli ve konforlu bir şekilde ulaşımının sağlanması amacıyla yapılan denetimlerin her gün kentin farklı noktalarında devam edeceği vurgulanırken, uygun olmayan araçlarla yolcu taşımacılığı yapılmasına kesinlikle izin verilmeyeceği ifade edildi.


Kontrola tund a xetên mînîbusên bajarî yên Şaredariya Cizîrê

 

Gerînedehiya Zabiteyan û Gerînendetiya Veguhastinê, venêrînên xwe yên li ser xeta mînîbûsên bajêr berdewam dikin.

 

Di vê çarçoveyê de Şaredariya Cizîrê li gelek nuqteyên bajêr kontrol kir ku mînîbusan rêwiyan li derveyê rawestgehan distînin û dadixin, rêwiyan di ser sînorê zagonî re digirin an na, bi zêdekirina germahiya hewayê ya ku bi hatina havînê re zêde dibe de klîmayê bikar tînin û gelo tedbîrên ewlekarî yên pêwîst hatine girtin, li ser vê venêrîn ên xwe pêk anîn.

Copyrigt © 2017 Cizre.bel.tr | Tel: 0 (486) 616-1010 - Fax: 0 (486) 616-8513