Cizre’de 15 Temmuz Demokrasi Zaferinin 5.Yıl Dönümü

Cizre’de 15 Temmuz Demokrasi Zaferinin 5.Yıl Dönümü

İlçemiz Hamidiye Kışlasında vatandaşlarımızın katılımlarıyla 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı düzenlendi.

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, Hz. Nuh as. Camisinde Kur-an’ı Kerim ve Mevlid-i şerif okundu. Daha sonra şehitlerimizin kabirleri ziyaret edilerek, şehitlerimizin mezarlarına karanfil bırakıp dualar okundu, Hamidiye Kışlası bahçesinde yapılan programa Kaymakam ve Belediye Başkan Vekilimiz Davut Sinanoğlu, kamu kurum müdürleri, STK’lar ve vatandaşlar katıldı.

15 Temmuz şehitleri ve tüm şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından şehitlerimiz için Kur’an tilaveti ile dualar edildi.

Cizre Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Sevinç, AK Parti Cizre İlçe Başkanı Akif Özalp, birer konuşma gerçekleştirerek duygu ve düşüncelerini paylaştı.

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekilimiz Davut Sinanoğlu;

“Bugün, 15 Temmuz 2016 tarihinde Aziz Milletimizin iradesine yönelik olarak Fethullahçı Terör Örgütü mensupları tarafından gerçekleştirilen hain silahlı darbe girişiminin bozguna uğratılmasının ve dolayısıyla tarihimizin en önemli dönüm noktalarından birisinin yıldönümündür. Milletçe bu destansı direnişin gurur ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz.

Bu gurur ve coşkuyu yaşayan ve bizlere yaşatan Aziz Milletimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum

Bu şanlı mücadelede kalpleri iman ve ülke sevgisiyle dolu olarak Vatan, Millet, Bayrak, İstiklal ve diğer bütün mukaddes değerleri uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi bir kez daha sonsuz minnet. Şükran ve rahmetle anıyorum

Kahraman gazilerimize sağlık, mutluluk içinde bir hayat temenni ediyorum

Aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin saygıdeğer aile bireylerine sonsuz minnetle şükranlarımı sunuyorum.

Bu manada o karanlık gece milletine güvenerek onları meydana çağırarak gösterdiği dirayetli duruş, idareciliği ve darbeyi bertaraf eden liderliği ile ülkemizin bölünmesinin, parçalanmasının önüne geçen Sayın Cumhurbaşkanımıza Cizre halkı adına bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.

Yine o gece köprü üstünde direniş göstererek Cizre'de geçilmez diyen, meydanlara inen Cizreli kardeşlerime de teşekkür ediyorum

Ayrıca bu gece burayı dolduran siz değerli Cizrelilere, etkinlikleri beraber planladığımız Belediyemize İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum.”dedi.

Konuşmaların ardından Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının hazırladığı 15 Temmuz konulu belgeseller, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü konuşmaları sinevizyondan canlı olarak izlendikten sonra 15 Temmuz demokrasi zaferi ile ilgili hazırlanan resim ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilerimize hediyeler verildi. İlçe müftülüğünce hazırlanan ilahi grubu ve belediyemiz gençlik korosu ve Belediyemiz Dengbejlerinin seslendirdiği ilahilerle program devam etti.

Program boyunca belediyemizce vatandaşlara yemek ve çeşitli ikramlarda bulundu.

15 Temmuz temalı videoların izlendiği program, saat 00.13’te tüm camilerimizde okunan sela’ların ardından son buldu.

web tasarım web hosting

Copyrigt © 2017 Cizre.bel.tr | Tel: 0 (486) 616-1010 - Fax: 0 (486) 616-8513