Cizre’de Yüzme Bilmeyen Çocuk Kalmayacak.

Cizre’de Yüzme Bilmeyen Çocuk Kalmayacak.

Kaymakam / Belediye Başkan V. Mehmet Tunç’un talimatı ile yüzme öğrenmek veya sıcaklarda serinlemek isteyen Cizreli çocuklar için Atatürk İlkokulu, Menderes Ortaokulu ve Metin Bostancıoğlu Ortaokulunun içerisine portatif yüzme havuzu ve şişme oyun parkı kuruldu.

Cizre Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün düzenlediği yüzme kursuna 2008 ile 2015 doğumlu çocukların başvuruları alınırken, kurs 20 Temmuz 2022 (yarın) yüzme antrenörleri ve cankurtaranlar gözetiminde başlayacak.

Çocuklara seslenen Kaymakam / Belediye Başkan V. Mehmet Tunç; “Sevgili çocuklarımız; yaz geldi, okullarınız tatile girdi. Yüzme havuzumuz da doldu, eğitmenlerimiz yerini aldı ve sizleri bekliyor. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüzün düzenlediği ücretsiz yüzme kurslarımız 20 Temmuz 2022 Çarşamba günü başlıyor. En kıymetli varlığımız ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız, yüzme havuzunda hem arkadaşlarıyla gönlünce eğlenecek, hem de yüzmeyi öğrenecek. Böylelikle yüzme bilmeyen hiçbir çocuğumuz kalmayacak” ifadelerini kullandı.

Copyrigt © 2017 Cizre.bel.tr | Tel: 0 (486) 616-1010 - Fax: 0 (486) 616-8513