Cizre Doğal Gaza Kavuşuyor.

Cizre Doğal Gaza Kavuşuyor.

2018 yılında müjdesi verilen ve aynı yılda ihalesi yapılan doğalgaz,  İlçe merkezine bağlı dirsekli ve Bozalan TOKİ'lerine kadar getirilmişti. İlçe merkezine getirilen boru hattı çalışmalarını yerinde inceleyen İlçe Kaymakamımız / Belediye Başkan V. Nazlı Demir, yetkililerden bilgi aldı.

İlçe merkezine döşenen boru hattının ilk kazması için kurban kesimi yapıldı.

İlçe Kaymakamımız / Belediye Başkan V. Nazlı Demir, ilçe merkezine getirilen doğalgaz hattı çalışmaları hakkında basın mensuplarına bilgiler verdi. Hedeflerinin yılsonuna kadar 2 bin haneye doğalgaz ulaştırmak olduğunu belirtti.

Kaymakam Demir, "Bugün Cizre'miz için önemli bir sorunu çözümünün mutluluğunu yaşıyoruz. İlçemiz aslında 2018 yılından beridir doğalgaz hizmetinden faydalanıyor. Yalnız Nehrin karşı yakasına doğalgaz hizmeti verilememişti. Bu yıl sayın valimizin öncülüğünde yapılan girişimlerle Ak Mercan tarafından yapılan yatırımlar sonucunda bugün itibariyle köprümüzden İlçe merkezine doğal gaz hattı borularını geçiriyoruz. Bunun ilk kazması bugün vuruluyor. 2023 yılı içerisinde toplamda 20 Km'lik bir doğal gaz hattı yapılacak ve 2 bin haneye doğalgaz verilecek. Bununla beraberde İlçemizde doğalgaz hizmetinden yararlanan hane sayısı 6 bine çıkacak. Cizre'miz için çok önemli bir adım. Özellikle vatandaşlarımızla diyaloglarımızda bize gelen en önemli isteklerden biri de buydu. Bu sorunun çözülmüş olması hepimizi gayet mutlu etti. Bu süreçte bizlere destek olan Siyasilerimize, sayın Valimize ve yetkililere teşekkür ediyorum. İlçemize hayırlı ve uğurlu olsun. Kazasız belasız güzel bir yatırım dönemi geçirelim. Cizre Belediyesi olarak süreci takip edeceğiz. İlçemiz için çok önemli bir adım oldu. 3 mahallemiz bu yıl içerisinde bu hizmetten faydalanacak. Devlet Hastanesine kadar kalan hattı uzatmak istiyoruz. İnşallah Dicle, Yafes ve Kale Mahalleleri bu hizmetten yararlanacak. Şimdiden ilçemize hayırlı ve uğurlu olsun." ifadelerini kullandı.

web tasarım web hosting

Copyrigt © 2017 Cizre.bel.tr | Tel: 0 (486) 616-1010 - Fax: 0 (486) 616-8513