Cizre’nin kanalizasyon ana hatlarını yeniliyoruz

Cizre’nin kanalizasyon ana hatlarını yeniliyoruz

Belediyemiz Cizre’nin tamamında kanalizasyon ana hatlarında yenileme ve güçlendirme çalışması başlattı. Bu kapsamda kentin bütün kanalizasyon hatlarını üç ana hatta birbirine bağlama çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor.

Cizre Belediyemiz kentin gelişmesi ve nüfusun artmasıyla birlikte alt yapının yetersiz kaldığı mahallelerde, cadde ve sokaklarda alt yapıyı yenileme ve güçlendirme çalışmalarına devam ediyor. Cizre Belediyemiz ve İller Bankası’nın ortaklaşa yaptığı çalışmayla kentin bütün kanalizasyon hatlarını üç ana hatta birbirine bağlama çalışması başlatıldı. Bu kapsamda birinci ana hatta Yafes ve Cudi mahallesinin kanalizasyon ana hatlarında yenileme ve güçlendirme çalışması başlatarak Q 1000’lik beton borular döşenmeye başlandı. Yafes, Sur ve Cudi mahallesinin kanalizasyon ana hatları bu birinci ana hatta birbirine bağla çalışması devam ediyor.

Konak Mahallesi’nin tüm kanalizasyonları 600’lük ana hatta bağlanacak

İkinci ana hatta ise Konak Mahallesi’nin bütün kanalizasyon hatları Q 600’lük beton borularla tek bir ana hatla birbirine bağlanacak ve bu ana hat çevre yolundaki 2. Köprü’den Dicle Nehri’ne akıtılacak. Kısa bir süre sonra burada kurulacak olan bir arıtmayla Konak Mahallesi’nin kanalizasyonu arıtıldıktan sonra nehre akıtılacak.

Kentin tüm kanalizasyonu arıtıldıktan sonra nehre akıtılacak

Üçüncü ana hatta da Nur mahallesi ile ve Yafes Mahallesi’nin bir bölümünde Q 800’lük beton borular döşeme çalışması yapılıyor. Çalışmaların devam ettiği bu Nur, Cudi, Sur, Yafes başta olmak üzere kentin tamamının kanalizasyonu bu üç ana hatla şehir dışından nehre akıtılacak ancak kısa bir süre içinde Konak Mahallesi kanalizasyonu için yapılması planlanan arıtmanın tam karşısında kurulacak bir arıtma ile kentin tamamının kanalizasyonu arıtıldıktan sonra nehre akıtılacak ve bu şekilde nehrin de temiz kalması sağlanacaktır. 

web tasarım web hosting

Copyrigt © 2017 Cizre.bel.tr | Tel: 0 (486) 616-1010 - Fax: 0 (486) 616-8513