“CİZRE’NİN ULU ÇINARLARI EVDE BAKIM VEFA PROJESİ” BAŞLATILDI

“CİZRE’NİN ULU ÇINARLARI EVDE BAKIM VEFA PROJESİ” BAŞLATILDI

Kaymakam / Belediye Başkan V. Mehmet Tunç’un talimatları ile projelendirilen Cizre Kaymakamlığı takip, talep ve önderliğinde başlatılan, Cizre Belediyesinin de proje ortağı olduğu “Cizre’nin Ulu Çınarları Evde Bakım Vefa Projesi” İlçemizde uygulanmaya başlandı.

 

Hasta ve yaşlı bakım eğitimleri almış personeller tarafından 30'a yakın yaşlı, kimsesiz ve engelli vatandaşımızın en temel ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile İlçemizde ilk defa uygulamaya geçirilen bu proje ile başta yaşlılarımız (Ulu Çınarlarımız) olmak üzere kimsesiz vatandaşlarımıza dönük çalışmalar başlatıldı.

 

Bu kapsamda, Cizre Kaymakamlığı SYDV (Sosyal yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına) kayıtlı olan yaşlı, engelli ve ihtiyaç sahibi vatandaşların ihtiyaçları anında gideriliyor. Başvuru sahibi vatandaşların evlerinin genel temizliği yapılırken vatandaşlarında kişisel bakım ihtiyaçları karşılanıyor.

 

“Cizre’nin Ulu Çınarları Evde Bakım Vefa Projesi” ile yaşlılık, hastalık veya engelleri nedeniyle gündelik ihtiyaçlarını yerine getiremeyen aileler ziyaret ediliyor. Ziyaret edilen evlerde, ev içi temizlik olmak üzere perde yıkama, cam silme, toz alma ve mutfak temizliği gibi detaylı temizlik yapılırken, vatandaşlarında kişisel bakım ihtiyaçları gideriliyor.

Copyrigt © 2017 Cizre.bel.tr | Tel: 0 (486) 616-1010 - Fax: 0 (486) 616-8513