Dicle Nehri’nde Boğularak Hayatını Kaybeden İdris Pütrü ve Zekeriya Negiz’in Ailesinden, Kaymakam / Belediye Başkan V. Mehmet Tunç’a Ziyaret.

Dicle Nehri’nde Boğularak Hayatını Kaybeden İdris Pütrü ve Zekeriya Negiz’in Ailesinden, Kaymakam / Belediye Başkan V. Mehmet Tunç’a Ziyaret.

3 Haziran Cuma günü serinlemek için girdikleri Dicle Nehri’nde akıntıya kapılarak hayatını kaybeden merhum İdris Pütrü ve Zekeriya Negiz’in ailesi, Kaymakam / Belediye Başkan V. Mehmet Tunç’u makamında ziyaret etti.

Ziyarette; merhum İdris Pütrü’nün babası Abdurrahman Pütrü ve merhum Zekeriya Negiz’in babası Ramazan Negiz, yaşanan elim olayda kendilerini hiçbir zaman yalnız bırakmayan ve arama çalışmalarında da tüm imkanları seferber eden Kaymakam / Belediye Başkan V. Mehmet Tunç’a teşekkürlerini iletti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam / Belediye Başkan V. Mehmet Tunç, Devlet olarak her zaman yanlarında olduklarını belirtti. Kaymakam Tunç, ‘‘Başka acıların yaşanmaması adına Zabıta ekiplerimiz Dicle Nehri’nde düzenli olarak denetimler gerçekleştiriyor. Ayrıca boğulma vakaların önüne geçmek için yaz aylarında okul bahçelerinde tecrübeli hocalar eşliğinde yüzme kursu eğitimi başlatacağız.’’ Dedi.  Kaymakam Tunç, merhum İdris Pütrü ve Zekeriya Negiz’e Allah’tan rahmet, Abdurrahman Pütrü ve Ramazan Negiz’e başsağlığı dileğinde bulundu.

Copyrigt © 2017 Cizre.bel.tr | Tel: 0 (486) 616-1010 - Fax: 0 (486) 616-8513