Engelli Vatandaşlarımızın Yaşamlarına Yepyeni Bir Pencere Açıyoruz.

Engelli Vatandaşlarımızın Yaşamlarına Yepyeni Bir Pencere Açıyoruz.

İlçe Kaymakamımız / Belediye Başkan V. Nazlı Demir’in talimatları ile hazırlanan Cizre Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’nin açılışını gerçekleştirildi.

Sevgi hayattaki en büyük güç olduğunu dile getiren İlçe Kaymakamımız Demir; “Engelli olmak demek, organlarımızda bir eksikliğin bulunması değildir. Gerçek engellilik, yüreğinde sevgiyi hissedememektir, beyninde paylaşımcılığı düşünememektir. Engelli kardeşlerimizin toplumsal yaşamın tüm alanlarına eşit fırsatlar ile katılmaları çok önemlidir. Bu konuda, gerek devlet, gerekse toplum olarak üzerimize düşeni yapmamız gerekiyor. Sosyal devlet olmanın gereğini fazlasıyla yerine getiren Devletimize layık olarak biz de Cizre Belediyesi olarak üzerimize düşeni yapmaya çalıştık. Çok sevinçliyiz çok mutluyuz. Başta projenin hayata geçmesini sağlayan başta Belediyemiz olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu merkez engelli özel bireylerimiz için bir ev bir yuva olacak. Cizre Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi hayırlı uğurlu olsun.” Dedi.

Açılış kurdelasının kesilmesinin ardından İlçe Kaymakamımız/Belediye Başkan V. Nazlı Demir, Engelsiz Yaşam Merkezini gezerek bilgiler aldı.

Copyrigt © 2017 Cizre.bel.tr | Tel: 0 (486) 616-1010 - Fax: 0 (486) 616-8513