“Hedefimiz Daha Yeşil Bir Cizre”

“Hedefimiz Daha Yeşil Bir Cizre”

Belediyemiz daha yeşil bir Cizre yaratma hedefiyle, İlçemiz genelinde fidan dikme çalışması başlattı.

Vatandaşlarımızın daha temiz ve sağlıklı bir çevrede yaşamaları adına faaliyetlerini durmaksızın sürdüren Belediyemiz, İlçemiz genelindeki bakımsız alanları düzenleyerek, yeşillendirme ve peyzaj çalışmalarına devam ediyor.

Ekiplerimiz, başta ana arterler olmak üzere yol kenarlarına, park alanlarına, orta refüjler ile İlçenin giriş ve çıkışlarına fidan dikme çalışması gerçekleştiriyor.

Ekiplerimizce dikilen top aksaya, meyve vermeyen dut, top ligustrum, ters dut, süs eriği, taflan, top şimşir ve oya ağacı gibi birçok türde fidan, Cizre’nin cadde ve sokaklarını süsleyecek.

Dikilen her fidan geleceğe en güzel mirastır diyen Kaymakam ve Belediye Başkan Vekilimiz Davut Sinanoğlu, ‘‘Hedefimiz, ilçemizin her tarafını yeşillendirmektir. Aşırı betonlaşmadan kaynaklı nefessiz kalmış Cizre'mizde belli bir program dahilinde fidan dikim çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Fidanlarımız aşılı, boylu ve tüplüdür. Mühendislerimizin gözetiminde devam eden bu çalışmalar sadece bu sezonla sınırlı kalmayacak. Tüm yıl boyunca aralıksız bir şekilde ilçemiz iklimine uygun fidan dikim faaliyeti devam edecektir."dedi.

web tasarım web hosting

Copyrigt © 2017 Cizre.bel.tr | Tel: 0 (486) 616-1010 - Fax: 0 (486) 616-8513