İlçemizde 19 Eylül Gaziler Günü Kutlandı

İlçemizde 19 Eylül Gaziler Günü Kutlandı

Mustafa Kemal Atatürk’e 19 Eylül 1921 tarihinde TBMM tarafından “Mareşal” rütbesi ve “Gazi” unvanı verilişinin yıl dönümü olan Gaziler Günü vesilesiyle ilçemizde kutlama programı gerçekleştirildi.

Kaymakamlık Bahçesinde Atatürk Anıtı’na Çelenk Sunma Töreniyle başlayan program Kaymakam/Belediye Başkan V. Nazlı Demir tarafından da Gaziler onuruna düzenlenen yemekle devam etti.

Kaymakamlık Bahçesinde Kaymakam/Belediye Başkan V. Nazlı Demir, Garnizon Komutanı Piyade Albay Bülent Barış Sarp ve Cizre GK Şehit Gazi ve Aileler Derneği Başkanı Mehmet Atak tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Törene; Kaymakam/Belediye Başkan V. Nazlı Demir, Garnizon Komutanı Piyade Albay Bülent Barış Sarp, Cizre Cumhuriyet Başsavcısı Serdar Günay, İlçe Emniyet Müdürü Eren Öztürk, İlçe Jandarma Komutanı Kazım Sezgin, askeri erkan, kurum müdürleri, gaziler, şehit ve gazi yakınları, siyasi parti ve STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Program sonrası gazilerimizle sohbet eden Kaymakam Demir, Devletimizin her zaman şehit ve gazi ailelerimizin yanında olduğunu belirterek, “Vatanları uğruna canlarını hiçe sayan aziz gazilerimiz, en değerli varlıklarımızdır. Şehitlerimize Yüce Mevla’dan rahmet, gazilerimize uzun ömürler, sağlık ve sıhhat dolu bir yaşam diliyorum” dedi.

Copyrigt © 2017 Cizre.bel.tr | Tel: 0 (486) 616-1010 - Fax: 0 (486) 616-8513