İlçemizde İnşaat Faaliyetleri

İlçemizde İnşaat Faaliyetleri

Şehrimizin her açıdan gelişmesi, modern şehircilik metotlarının uygulanması, vatandaşlarımızın yaşam standartlarının yükseltilmesi ve araç trafiğinin sağlıklı ve selamet içerisinde yürümesi için çaba harcıyoruz. Yollarımızın asfaltlanması, kilit parke ile döşenmesi, kaldırım düzenlemeleri ve  aydınlatma çalışmalarının da yapılmasıyla şehir yeniden imar ve ihya oluyor.

11 Eylül 2016 tarihinden itibaren 2 senelik süre içerisinde Belediyemizce 444 yapı ruhsatı verilmiş olup, 130 ruhsatsız yapı ile ilgili işlem yapılmıştır. Bu dönemde 59 Yapı kullanım izni verilmiştir. Yapı ruhsatı verilmesi açısından civar yerleşim yerleri ile kıyaslandığında inşaat sektörünün hızlı geliştiğini, imara uygun ve modern binaların hızlı bir şekilde yükseldiğini görmekteyiz. Ayrıca bu rakamların içerisinde 3087 konutluk 5 Etaptan oluşan TOKİ konutları da bulunmamaktadır. TOKİ konutlarının ruhsat işlemleri Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce yapılmaktadır.

Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız Sn. Faik ARICAN: “ İmardan sağladığımız gelirlerle halkımıza hizmet sunmaya devam etmekteyiz. Geçmiş yılları rakamlarına bakıldığı zaman ise bu sayıda yapı ruhsatının verilmediğini tespit etmiş bulunmaktayız. Bu gelirlerle halkımıza olan hizmetimiz artarak devam etmektedir’’ dedi.

web tasarımweb hostingkürtaj

Copyrigt © 2017 Cizre.bel.tr | Tel: 0 (486) 616-1010 - Fax: 0 (486) 616-8513