İlçemizde Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Farkındalık Eğitimleri Verildi.

İlçemizde Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Farkındalık Eğitimleri Verildi.

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele kapsamında Cizre Belediyesi konferans salonunda "Kadına El Kal-Ka-Maz" sloganıyla eğitimler verildi.

Cizre Belediyesi konferans salonunda düzenlenen eğitime Kaymakam / Belediye Başkan V. Mehmet Tunç’un yanı sıra Cizre Belediyesinin Birim Müdürleri ve personelleri katıldı.

"Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede 5 Milyon Erkeğe Farkındalık Eğitimlerinin Verilmesi" konusu başlıklı "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 2022 Yılı Faaliyet Planı" kapsamında "2022 yılında erkek odaklı şekilde yürütülecek olan kadına yönelik şiddetin önlenmesine ilişkin yaygın eğitim ve farkındalık çalışmaları kapsamında yıl içerisinde en az 5 milyon erkeğe, kadına yönelik şiddetle mücadele alanında temel bilgilendirme ve farkındalık oluşturma eğitimleri verilecek şekilde gerekli planlamaların yapılması" hedefi İçişleri Bakanlığı koordinesinde başlatıldı.

Başlatılan proje kapsamında Cizre Kaymakamlığı ve Aile ve Sosyal Hizmetler İlçe Müdürlüğü koordinesinde, İlçemiz kurumlarında görevli personellerin katılımı ile ekipler oluşturularak #KadınaElKalkmaz mottosu çerçevesinde İlçemizde bulunan kamu kurum ve kuruluşlar ile kahvehane, kıraathane, kuaför, kafeler, Organize Sanayi Bölgesi, ve İlçemizde kurulan pazar yerinde bulunan erkeklere el broşürleri dağıtılarak “Bilgilendirme ve Farkındalık Oluşturma Eğitimleri” verilecektir.

Copyrigt © 2017 Cizre.bel.tr | Tel: 0 (486) 616-1010 - Fax: 0 (486) 616-8513