İlköğretim Haftası İlçemizde Coşku İçinde Kutlandı.

İlköğretim Haftası İlçemizde Coşku İçinde Kutlandı.

Kaymakam/Belediye Başkan V. Nazlı Demir,  2022-2023 eğitim ve öğretim yılının başlaması ile birlikte ilçemiz 100. yıl ilkokulunda düzenlenen ilköğretim kutlama haftası programına katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’ nın okunmasıyla başlayan program, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şahan İke’nin açılış konuşması ile devam eden kutlama programı, öğrencilerin halk oyunları oyun gösterisi ve 4. sınıf öğrencilerinin 1. Sınıf öğrencilerine “ okulumuza hoş geldiniz “ çiçeğini vermesi ile devam etti.

Ardından Kaymakam/Belediye Başkan V. Nazlı Demir,  “evlatlarımız, ilk ders zilinin çalması ile birlikte yeniden okuluyla arkadaşlarıyla öğretmenleriyle buluşuyor. Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve eğitim camiasının tüm paydaşları, yeni eğitim-öğretim dönemine başlamanın heyecanını ve sevincini yaşıyor. Ben de sizlerin bu heyecanını tüm kalbimle paylaşıyor; bu sevincin bütün eğitim-öğretim yılı boyunca sürmesini diliyor, Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza, gençlerimize ve onları emanet ettiğimiz öğretmenlerimize 2022-2023 Eğitim Öğretim yılında başarılar diliyorum” dedi.

İlköğretim Haftası Kutlama Programına Kaymakam/Belediye Başkan V. Nazlı Demir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şahan İke, İlçe Müftüsü Süleyman Baran, Şırnak Geleceğe Işık Saçan Kadın Derneği Başkanı Hatice Atan, kurum müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda veli katıldı.

Copyrigt © 2017 Cizre.bel.tr | Tel: 0 (486) 616-1010 - Fax: 0 (486) 616-8513