Kaymakam / Belediye Başkan V. Mehmet Tunç, Cizre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarına Katıldı.

Kaymakam / Belediye Başkan V. Mehmet Tunç, Cizre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarına Katıldı.

Kaymakam / Belediye Başkan V. Mehmet Tunç’un katılımı ile Cizre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarının açılışı gerçekleştirildi.

Açılışın ardından Kaymakam / Belediye Başkan V. Mehmet Tunç, Cizre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan projeleri inceledi.

4006 TÜBİTAK Bilim Fuarını gezerek inceleyen Kaymakam Tunç, öğrenciler tarafından hazırlanan projeler hakkında bilgiler aldı.

Fuarda Şırnak Bölgemizde yetişen Menengiç, Meyan kökü, Isırgan otu, Kenger, Işgın, Uçkun kökü, Mazı kökü, Şembelilik, Sirik ve Suryaz gibi şifalı bitkiler sergilendi.

Öğrencilerin hazırlamış olduğu projelerle yakından ilgilenen Kaymakam Tunç, düzenlenen bu tür etkinliklerin önemine de vurgu yaparak: “Geliştirilen bu proje çalışmalarının öğrencilerdeki keşfetme merakını uyandıracağına ve geleceğimize ışık tutacağına inanıyorum. Ayrıca öğrencilerin özgüvenleri artarak bilgi ve becerilerinin daha da geliştirdiğini düşünüyorum. Bu anlamda fuarın düzenlenmesinde emeği geçen öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve okul idarecilerine teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

web tasarım web hosting

Copyrigt © 2017 Cizre.bel.tr | Tel: 0 (486) 616-1010 - Fax: 0 (486) 616-8513