Kaymakam /Belediye Başkan V. Mehmet Tunç İçme Suyu Arıtma Tesisinde ve eklentilerinde İncelemelerde Bulundu.

Kaymakam /Belediye Başkan V. Mehmet Tunç İçme Suyu Arıtma Tesisinde ve eklentilerinde İncelemelerde Bulundu.

Kaymakam /Belediye Başkan V. Mehmet Tunç, İçme Suyu Arıtma Tesisi ve keson su kuyularını ziyaret ederek, su ve kanalizasyon müdürü ve mühendislerden bilgi aldı.

Kaymakam /Belediye Başkan V. Mehmet Tunç, idare, ısı merkezi, klor, havalandırma, kimya laboratuvar binasını gezdi.

Ziyareti sırasında tesis sorumlularından tesisteki çalışmaların seyri hakkında detaylı bilgi alan Kaymakam/ Belediye Başkan V. Mehmet TUNÇ, tesiste bulunan eksikliklerin ivedilikle giderilmesi ve vatandaşların su kesintisi yaşamaması için gerekli önlemlerin alınmasını talimatlandırdı.

Kaymakam /Belediye Başkan V. Mehmet Tunç, daha sonra Keson su kuyularında incelemelerde bulunarak, yaz aylarında su seviyesinin azaldığı Dicle Nehrinde olumsuzluklara karşı daha önce yapılan seddelerin güçlendirilmesi için Su Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğüne talimat verdi.

Suyun önemine değinen Kaymakam /Belediye Başkan V. Mehmet Tunç, “İklim değişiklikleri başta olmak üzere diğer tüm olumsuzluklara karşı suyumuzu korumak, verimli ve tasarruflu bir şekilde kullanmak bizlere düşen en önemli görevdir.

Suyun korunması ve tasarruflu kullanılması, dolayısıyla doğanın nimetlerinin gelecek nesillere sağlıklı bir şekilde ulaştırılması konusunda hepimize büyük sorumluluklar düşüyor.

Bizde bu sorumluluk bilinciyle Cizre Belediyesi olarak su kaynaklarımızı korumayı sürdürüyoruz ve sürdüreceğiz, Cizre’li Hemşerilerimizin 7/24 su ihtiyaçlarını karşılamak en önem verdiğimiz konuların başında gelmektedir.” dedi.

Copyrigt © 2017 Cizre.bel.tr | Tel: 0 (486) 616-1010 - Fax: 0 (486) 616-8513