Kaymakam / Belediye Başkan V. Mehmet Tunç, Şehit Polis Memuru Tuncay Akyüz Kütüphanesinin Açılışını Gerçekleştirdi.

Kaymakam / Belediye Başkan V. Mehmet Tunç, Şehit Polis Memuru Tuncay Akyüz Kütüphanesinin Açılışını Gerçekleştirdi.

22 Eylül 2012 yılında Van Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bulunan polis güvenlik kontrol noktasında, uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit olan Polis Memuru Tuncay Akyüz’ün anısına Cizre Cumhuriyet Ortaokulunda ‘Şehit Polis Memuru Tuncay Akyüz Kütüphanesi’ açıldı.

Açılış programına Kaymakam / Belediye Başkan V. Mehmet Tunç, Şehidimizin Ailesi ve Yakınları, Şırnak Yeşeren Gençlik Derneği Başkanı Hatice Atan, İlçe Emniyet Müdürü Eren Öztürk, İlçe Jandarma Komutanı Okan Talay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şahan İke, İlçe Müftü Yardımcı Mehmet Karataştan, Okul İdarecileri, Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşma yapan Kaymakam / Belediye Başkan V. Mehmet Tunç, Şehitlerimize ve ailelerine her zaman minnet borcumuz olduğunu ifade etti. Kaymakam Tunç, kütüphane açılışında emeği geçen başta Şırnak Yeşeren Gençlik ve Geleceğe Işık Saçan Kadın Derneği Başkanı Hatice Atan’a ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Şahan İke ve Öğretmenlere teşekkürlerini iletti.

Program, Kaymakam / Belediye Başkan V. Mehmet Tunç ve Şırnak Yeşeren Gençlik Derneği Başkanı Hatice Atan tarafından şehit ailesine takdim edilen hediyeler ile son buldu.

Copyrigt © 2017 Cizre.bel.tr | Tel: 0 (486) 616-1010 - Fax: 0 (486) 616-8513