Şırnak Valiliği, Cizre'de iftar programı düzenledi.

Şırnak Valiliği, Cizre'de iftar programı düzenledi.

İftar programına Valimiz Sayın Osman Bilgin, İlçe Kaymakamımız / Belediye Başkan V. Nazlı Demir, siyasi parti yöneticileri, STK temsilcileri, kanaat önderleri ve Cizreliler katıldı.

Programda konuşma yapan Valimiz Sayın Osman Bilgin, "Şırnak artık terör ve terör bağlantılı sorunlardan değil yatırım, yenilik, sosyal ve kültürel faaliyetler, petrol, maden, zengin ve kömür ile anılıyor." dedi.

Vali Bilgin, "Kıymetli hanımefendiler ve beyefendiler hepinizi bu güzel iftar akşamında saygı sevgi ve selamlıyorum hepiniz hoş geldiniz. İçinde bulunduğumuz bu huzur ortamı güven ortamı ülkemizin nereden nereye geldiği açısından çok önemli artık Şırnak terör ve terör bağlantılı sorunlardan değil yatırım yenilik sosyal faaliyetler kültürel faaliyetler petrol maden zengin ve kömür ile anılıyor. Yakın zamanda organize sanayi bölgemizde 1 milyar TL'lik bir yatırım yapacağız. Gaziantepli bir hemşerimiz tarafından yapılacak bu yatırım.  Önümüzdeki aylarda ve yıllarda hep birlikte bunu net bir şekilde göreceğiz. Irak'a yapılan 15 milyar TL Ticaret hacminin 3-4 milyar TL'lik hacmini Şırnak üretip ihracat edecek. Bizim esas amacımız çocuklarımızın, gençlerimizin ve geleceğimizin mutlu olması ve onların yüzlerinde hissettiğimiz mutlu ve tebessümü bizim de hissetmemizdir. Deprem nedeniyle kısa bir ara verdiğimiz üretime devam ediyoruz. Türkiye'nin en çok petrol üreten şehri unvanına sahibiz. Kısa sürede halkımıza yansımasını da yavaş yavaş olacaktır. Burada kurulacak olan bölge teşkilatı ve akabinde rafinerisi ile bölgemiz ciddi bir kalkınmaya gidecektir. Dolayısıyla Şırnak artık her ilçesinde farklı potansiyelini barındıran ve bu potansiyeli ortaya çıkaran bu güzel ilimiz göç veren değil göç alan bir il olacaktır." ifadelerini kullandı.

Copyrigt © 2017 Cizre.bel.tr | Tel: 0 (486) 616-1010 - Fax: 0 (486) 616-8513