“Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir”

“Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir”

İçişleri Bakanlığı tarafından yayaların trafikteki güvenliğinin sağlanması ve yaya geçişlerinde farkındalığının oluşturulması amacıyla başlatılan "Kırmızı Çizgi" uygulaması kapsamında, İlçemiz genelinde birçok noktada yaya geçitlerine kırmızı çizgi çekildi.

“Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" sloganıyla içişleri bakanlığı tarafından başlatılan farkındalık etkinliğine Kaymakam ve Belediye Başkan Vekilimiz Davut Sinanoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Eren Öztürk, ilçe Jandarma Komutanı Okan Talay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şahan İke ve öğrenciler katıldı.

“Yaya önceliği kırmızı çizgimizdir” uygulaması kapsamında, Atatürk ilkokulu önünde yaya geçidine kırmızı çizgi çizildi. Daha sonra Kaymakam ve Belediye Başkan Vekilimiz Davut Sinanoğlu, öğrenciler ve polis ekipleri, durdurdukları sürücülere broşür dağıtıp, yaya geçitleri hakkında sürücüler bilgilendirildi.

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekilimiz Davut Sinanoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Eren Öztürk, ilçe Jandarma Komutanı Okan Talay ile birlikte Orhan Doğan Caddesi üzerinde bulunan esnafları ziyaret ederek "Yayalar Kırmızı Çizgimiz” bilgilendirme broşürü dağıttı.

“Trafikte Yaya Önceliği Kampanyası” kapsamında Nergis FM’de “Yaya Öncelikli Trafik” ile ilgili yayın programı gerçekleştirildi.

web tasarım web hosting

Copyrigt © 2017 Cizre.bel.tr | Tel: 0 (486) 616-1010 - Fax: 0 (486) 616-8513