Cizre’mizin Yeni Bulvarı Silopi Caddesi Bitmek Üzere

Cizre’mizin Yeni Bulvarı Silopi Caddesi Bitmek Üzere

 Diyarbakır Karayolları 9. Bölge Müdürlüğü ile Belediyemizin işbirliğinde başlatılan, Cizre şehir girişi Silopi Caddesindeki 3 km’lik duble yol yapım çalışması tamamlanmak üzere.

Cizre şehir girişinde yer alan karayolunda devam eden bölünmüş yol çalışmaları kapsamında, Diyarbakır Karayolları 9. Bölge Müdürlüğü sağ ve sol şerit olmak üzere toplam 3 km’lik duble yolda asfalt çalışması yaparken, Belediyemiz de Cadde orta refüj düzenlemesi ve orta refüj aydınlatma çalışması gerçekleştiriyor. Asfalt çalışmalarının tamamlanması ile Belediyemiz, sağ şeritte 1,5 km sol şeritte 1,5 km toplam 3 km’lik kaldırım çalışması başlatacak. Çalışmalar kapsamında Şırnak, Silopi üçgeni ile yeni Şırnak yolunda dönerli kavşak yapılacak. Cadde de devam eden elektrik, sulama altyapısı ve çevre düzenlemeleri sonrası şehir girişi, Cizre Park AVM ile köprü arasında olan alan temiz bir görünüme kavuşacak.

İlçeyi şantiye alanına çevirdiklerini belirten Kaymakam ve Belediye Başkan Vekilimiz Davut SİNANOĞLU, İlçemizin yol, cadde ve sokakları başta olmak üzere orta refüj ve kaldırımlarda da hummalı bir çalışma yürütüyoruz. Karayolları Bölge Müdürlüğümüz ve Belediyemizin işbirliği ile müşterek bir çalışma içerisindeyiz. Cizre Şehir girişinde yer alan Silopi Caddesindeki çalışmalar bittiğinde İlçemiz, özellikle de geliş gidiş güzergahı olan bu alan modern bir görünüme kavuşacak. Cizreli hemşerilerime hayırlı olsun.”dedi.

Copyrigt © 2017 Cizre.bel.tr | Tel: 0 (486) 616-1010 - Fax: 0 (486) 616-8513